Határvidék

5 / 9 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: Határvidék

Témanyitás  Sai on Kedd. Ápr. 12 2011, 00:58

//Innentől kezdve bármikor úgy dönthetsz, hogy immáron haza kell térnetek, és jelentesz a Kagenél, addig meg elvagyunk Very Happy//

A lány visszamosolygott, jól estek neki a bókoló szavaid, ahogy felfogta ő is a nehézségeket, mégis, egyszerűen mosolyoghatnékja volt, mert most boldog volt és teljesen felszabadult. Nem lenne joga senkinek elítélni ezt a boldogságot, amely rátok telepedett, mert az első szerelem bohó és reménykedő, s bár ritkán tart örökké, mégis egy életre meghatározza kapcsolataink. S még az is előfordulhat, hogy mégis csak örökké tart.
- Majd megint felkérünk valami feladatra, és külön titeket kérünk - nevet, bár csak viccel. Aztán kissé komolyabbra veszi a szót. - Levelezhetnénk. Aztán néha biztos kapsz engedélyt a magánjellegű távozásokra. Biztos van kimenőtök, vagy szabadnapotok nektek is - gondolkodik a saját világa szerinti logikában. - Talán egyszer majd nekem is megengedik, hogy ellátogassak... - álmodozó típus, s már a jövőben jár, s csak az tartja a jelenben, hogy fogja a kezed.

Sai
Inaktív

Adatlap
Szint: S
Rang: ANBU-Root
Chakraszint: mennyit rajzoljak?

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Nireiko Kai on Pént. Ápr. 15 2011, 16:57

Na igen, a női észjárás most megint gyorsabbnak bizonyult. Már azon gondolkozik, hogy hogyan tovább, amikor én még le vagyok maradva, mint az idegbeteg gyógyszere. Oké, Kai, szedd össze magad, mert a végén még szégyenben maradsz itt a leányzó előtt. Végighallgatva a találgatását csakhamar egy jó meg egy rossz hír fogalmazódott meg a fejemben.
- A levelezés az szerintem is kivitelezhető, csak nehogy elfelejtsem felírni a címed. Mondjuk remélem az Úr nem fog kitérni a hitéből, ha véletlenül elkeverik a postát - próbáltam viccelődni. - De... hát nem tudom. Ritkán szoktam hallani olyanról, hogy szabadnapot biztosítanak a ninjáknak. Főleg olyat ritkán, hogy el is engednek minket valahova. Ha van is ilyen, akkor is gondolom csapattal küldenek el minket közös kiruccanásra - sóhajtottam egyet, ahogy igyekeztem bizakodó mosolyt ölteni az arcomra. - Mindenesetre ha mégis elengednek minket, akkor majd értesíteni foglak róla, hogy ne toppanjak be váratlanul.
Nireiko Kai
Játékos

Adatlap
Szint: C
Rang: Genin
Chakraszint: 201

Témanyitás  Sai on Kedd. Ápr. 19 2011, 23:07

- Ühüm - bólint, majd így lesz. Majd megoldjátok, s végül is, miért épp ezen gondolkodnátok, miért nem valami sokkal kellemesebb témát fejtegettek inkább? Hiszen az éjszaka egy része ugyan már elmúlt, de ez az éjszaka azért van, hogy csak úgy elszaladhasson, holnap nem kell korán kelni, nem szalad senki sehova, mindenki boldog és ünnepel amúgy is.
- Na és milyen ninjának lenni? Mesélj, miféle kalandokban volt eddig részed? Nehéz ez a munka? De ugye nem küldenek azonnal extrán életveszélyes helyre? - kérdez hirtelen mohón, mindent szeretne veled kapcsolatosan magába szívni, a legkisebb információmorzsát is, amit megszerezhet.

Sai
Inaktív

Adatlap

Témanyitás  Nireiko Kai on Vas. Ápr. 24 2011, 23:13

Halványan elmosolyodtam rajta.
- Kicsit csalódást kell most okoznom neked. Csak pár hónapja végeztem az akadémián. Ez volt az első komolyabb küldetésem azokat leszámítva, amiket általában végeztetnek a magamfajtával. Gondolok itt levélszállításra, kutyasétáltatásra, gyógyfűgyűjtéssel és a többi. Szóval ha valami különleges esetet vártál a személyeben, akkor ez nem nyert - mosolygok. - Szerintem erre a küldetésre is csak azért küldtek el, mert külsőleg hasonlítok Kurogane-ra, így sokkal hihetőbb volt az, hogy kiadhattam magamat a fiának. Elvégre eléggé érdekesen festett volna mellette egy tejfelhajú gyerek mellette. Hogy küldenek-e extrán életveszélyes helyre... nos, szerintem az, ami itt történt a birtokon, az bőven kimeríti ezt a jelzőt- tartok egy kis szünetet, majd. - Nos, most te jössz - nézek rá, várva, hogy mit mond magáról.
Nireiko Kai
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Sai on Kedd. Máj. 03 2011, 23:51

Nagy, érdeklődő szemeket mereszt rád, miközben ecseteled voltaképpeni jelentéktelenséged, az ő szemében mégis apró csillagocskák ragyognak, mert neki már ezek is nagy dolgok.
- Hogy én? - jön azonban zavarba, mikor neki kell mesélni. - Hát... nem sok mindet tudnék mesélni. A kisasszony társalkodónője vagyok már mióta az eszem tudom, és tulajdonképp annyi a dolgom, hogy szórakoztassam, meg segítsek neki a dolgok intézésében. Néha besegítek a konyhán, mert az úrnő szerint finomakat csinálok, és néha kifejezetten az én főztömre vágyott, amúgy meg csak úgy sertepertélek. A szüleink már nem élnek, anya három éves koromban, apa pedig öt éves koromban egy háatárvillongás során. Azóta bátyussal vagyogatunk, és igyekszem anyja helyett anyja lenni, amelyen ő mindig jót derül, de legalább megtanultam varrni, és a takarítás terén is sikerült pár apró trükköt elsajátítanom. Látod, valóban nem túl érdekes. Jó lenne találni valamit, amiben tehetséges vagyok, mert mától lényegében nincs rám szükség, az úrnő elköltözik majd, s ott már megvan a maga udvartartása, egyébként sem tarthatnék vele a bátyám miatt...

Sai
Inaktív

Adatlap

Témanyitás  Nireiko Kai on Szomb. Máj. 14 2011, 21:01

Érdekes. Az elmondásai alapján van egy elég nagy hasonlóság kettőnk között: egyikünknek sem élnek már a szülei. Emellett mindannyiunknak van egy közössége, ami befogadott minket. Marishoka-nak az úrnő meg az itt levő népesség jelenti ezt, számomra pedig a Nireiko család Kumoban. Érdekes... bár, annyira azért nem. Inkább szomorú. Szomorú, hogy ilyen fiatalon már elvesztettük azokat, akiknek köszönhetjük az életünket. Sóhajtottam egyet, majd elkezdtem elterelni a gondolataimat erről. Ez egy boldog és fontos pillanat mindkettőnk számára, nem akarom, hogy a kialakulni akaró levertségem miatt rossz fordulatot vegyen ez az egész.
- Biztosan fogsz találni valamit - mosolyogtam biztatóan. - Általában az a vicces ebben, hogy mindig akkor találsz rá, amikor nem számítasz rá. Izgalmas is tud lenni, ha úgy alakul. De - elgondolkoztam - ... mond csak, hogyha az úrnő távozik innen, akkor onnantól kezdve mi lesz itt a dolgod?
Nireiko Kai
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Sai on Vas. Máj. 22 2011, 22:59

- Még nem tudom pontosan - gondolkodik el, és egy kissé mintha elkenődött volna. Mert a beszélgetésetek egyre inkább úgy alakul, hogy voltaképp ő semmire sem jó, és csak úgy van, ami elkeserítette, mert úgy érzi, nem csak a távolság, a társadalmi különbségek állnak közöttetek, de voltaképp nem is méltó a szeretetedre sem, nem hogy valami többre. - A bátyám azt mondta, hogy ne aggódjak, ő már kitalálta, mi is lesz az új feladatom, hogy ne kelljen itt hagynom, mert azt nem engedte, hogy az úrnővel tartsak, és én sem szeretném őt egyedül hagyni. Mostanában jobbára csak a körülötte levő dolgokat igyekeztem rendben tartani, és figyelni rá, hogy egyen rendesen, aludjon rendesen, ilyesmi...
Kényelmetlenségérzete csak nő, s látszik az arcán, erősen gondolkodik rajta, hogy kerülhetne ki ebből a szituációból, amely csak feszélyezi.
- Mi lenne, ha sétálnánk egyet a parkban, olyan szép kinn az idő... - a témaváltás szinte egyértelmű, mégis, talán nem is olyan rossz az ötlet. Bár tény, nem korszakalkotó.

Sai
Inaktív

Adatlap

Témanyitás  Nireiko Kai on Kedd. Máj. 24 2011, 22:30

Nah, képzeletben már ment is magamban egy nyakleves magamnak, hogy a kérdésem eléggé kellemetlen helyzetet teremtett. Magamban már gondolkoztam is rajta, hogyan tudnám menteni a helyzetet... persze a női észjárás megint gyorsabbnak bizonyult, így Marishoka állt elő a mentő ötlettel, én pedig megkönnyebbülten mosolyogtam egyet.
- Jó ötlet - bólintottam, majd felálltam.
Az ajtóhoz érve kinyitottam, majd illedelmesen előre is engedtem Marishoka-t. Utána kijöttem én is és bezártam az ajtót. Mielőtt még viszont megindulhattunk volna, csináltam valamit: megfogtam a lány kezét. Oké, nem nagy dolog talán így az után, hogy csókolóztunk, de azért volt pár dolog, ami jelképesnek számított ezzel a kézfogással. Hogy ne érezze magát távol tőlem... hogy jelezzem, engem az se zavar, ha valaki így meglát minket a folyosón... hogy egyáltalán nem számít nekem a származása... és hogy meg se forduljon többet az a fejében, hogy nem méltó-e a szeretetemre. Persze én nem láttam bele a fejébe, de egy-két dolgot ki tudtam olvasni a szeméből. Ezekre kapohatott most választ ebből... na meg abból a tekintetből, amivel most ránéztem. Sütöt rá az iránta érzett szeretem, szinte mondanom se kellene semmit.
- Szeretlek - mosolyogtam rá, mintegy megerősítésként, mondjuk azért nem olyan hangnemben, hogy zengjen tőle a folyosó.
Amint történt valami reakció, mehetünk tovább.
Nireiko Kai
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Sai on Szer. Jún. 01 2011, 22:26

Kissé megkönnyebbülten lép ki az ajtón, elfogadva udvariasságod. Kevésbé megjósolható mozdulatod hatására kissé mintha megremegne, de nem úgy, mint amikor az ember megijed, ez annál sokkal bensőségesebb remegés. S a szó, mely elhagyja ajkaid, csodálatos változásokat idéz elő. A szeretett arc vonásai először megfeszülnek a megilletődöttségtől, de ahogy tekintetetek sugara találkozik, ellágyul, s sugárzóvá válik a kimondatlan belső boldogságtól, amely javarészt elsodorhatta a korábbi negatív gondolatokat. Aztán szemei csillogóvá válnak, épp olyanná, mint mikor az ember a sírás közelében van, majd hozzád bújva rázkódik meg a válla.
- Köszönöm - suttogja szipogva. Az egyszerű szó valódi hála, hála azért, mert szeretik, hála azért, mert észrevetted, szüksége van erre az apró szóra, meg úgy egyébként is hála azért, ogy létezel és találkoztatok.

Sai
Inaktív

Adatlap

Témanyitás  Nireiko Kai on Szomb. Jún. 04 2011, 23:59

Boldogan mosolyogtam, ahogy a karjaimba zártam a lányt. Nyomtam egy puszit Marishoka feje búbjára, ezzel biztosítva arról, hogy nem csak a levegőben beszélek. De volt egy olyan sanda gyanúm, hogy ez most meg se fordult a fejében. Jólesett a kezeim között tartani a lányt. Legszívesebben azt kívántam volna, hogy ez a pillanat örökké tartson. Álljon csak meg itt szépen az idő, haladjon el mellettünk, legyen nyugtunk tőle. Talán most ez lett volna az, amit a legjobban kívántam volna az élettől. De jól tudtam, hogy ez nem lehetséges. Az idő csak megy, megállíthatatlanul, nekem pedig ezt el kell fogadnom.

Még mindig öleltem Marishokát, amikor megkérdeztem:
- Na most akkor mi legyen. Maradunk itt így, vagy átmegyünk a kertbe és ott folytatjuk ugyanezt? - próbáltam csempészni egy kis humort a dolgokba.
Ám a hangomból kihallhatta, hogy legszívesebben nem engedném el... de sajnos ilyen az idő. Vele együtt haladni kell, különben úgy lehagy minket, hogy soha többé nem érjük utol. Ez pedig gyakran vesz rá minket olyan lépésre, amit rendes körülmények között nem tennénk meg.
Nireiko Kai
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Sai on Vas. Jún. 05 2011, 00:42

Élveztétek egymás jelenlétét, testetek egymáshoz préselődő melegségét, egymás jellegzetes, minden mástól határozottan megkülönböztethető illatát, amelyet igyekeztetek gondosan az agyatokba vésni. A szerelem már csak ilyen önző, legszívesebben megőrizne mindent magának, nem adva belőle a világnak, de a világ aljas, gondos precizitással oroz el minden meghitt pillanatot. S az idő bizony a világnak dolgozó besúgó...
Kérdésedre Marishoka elmosolyodik, majd enyhe pajkos pírral az arcán pillant rád a lehető legártatlanabbul.
- Menjünk, de ha nem szeretnél elengedni, akár vihetsz is - nyújtja ki nyelvét. Vajon ez csak viccelődés, szerelmes évődés egy édes fajtája, vagy rejtett "kihívás", esetleg mindezek keveréke? S vajon mit reagál, ha valóban megléped? Megijed, megelégedik, esetleg zavarba jőve kuncog majd fel? Mindegyik édes képként dereng fel, mert ezzel is megtudhatsz róla egy keveset, olyan apró személyes dolgokat, amelyeket talán más sosem tapasztalhat majd meg. De legalább is csak kevesen.

Sai
Inaktív

Adatlap

Témanyitás  Nireiko Kai on Hétf. Jún. 06 2011, 00:41

Na erre felvontam az egyik szemöldökömet. Láthatta rajtam a tanácstalanságot. Ám ez most nem az a fajta, amire valószínűleg számít. Egyszerűen nem tudtam eldönteni, hogy ez most honnan jött neki. Kicsit olyan érzésem volt, mint ha tesztelni szeretne. Azok a tipikus gyerekkori kérdések jutottak az eszembe. Mered, nem mered? Megfogod, nem fogod? Naaa, mit csináááálsz? Megmosolyogóan egyszerű, mégis logikus kérdések. Mondjuk, tetszett, hogy most előjött Marishoka-ból a kis csalafinta leányzó. Jobban belegondolva, talán most volt ilyen először. Még jobban belegondolva... igen, kétségtelenül így volt. Végre láthattam teljesen felszabadultan a lányt, akit szerettem. Ez pedig olykor érdekes dolgokat szülhet.

- Hát, ha ez a hölgy kívánsága.
Talán csak a pillanat heve volt, talán csak egy hirtelen támadt gondolat. Fogalmam sem volt, mi vezérelt. A testem ugyanis gyakorlatilag magától mozdult meg a következő másodpercekben. Az egyik, Marishoka-t ölelő kezem lecsúszott a hátáról, majd majdhogynem hanyatt döntöttem a lányt. Ám nem távolodhatott el nagyon, csak éppen annyira, hogy ne legyen függőlegesen. Eztán jött az, hogy a lent levő kezemmel alákaroltam a térdhajlatnál, a másik pedig megfeszült a hónalj alatt... aztán már csak egy kis emelés és hopp... Marishoka alig egy szempillantás alatt már a levegőben találhatta magát a karjaimba. Na nagyjából ez volt az a pont, ahol én is felfogtam, hogy mit csinálok... és bizony elég csúnyán belevörösödtem, miközben azt vártam, hogy mit fog reagálni a lány... az általa feladtt labda mindenesetre a részemről le lett csapva.
Nireiko Kai
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Sai on Pént. Jún. 10 2011, 00:17

Bekalkulálható volt ez az opció is, sőt, talán az ember szinte elvárja egy ninjától, hogy egy ilyen "kihívást" elfogadjon. Talán ha saját kútfőből jutott volna ehhez hasonló eszedbe, egészen másképp zajlik le a jelenet, így azonban csak puha kezek kulcsolódtak a nyakad köré lágyan, hogy kapaszkodhassanak, s egy buksi simult mosolyogva és kuncogva a mellkasodnak. Aztán a csillogó szemek lecsukódnak, s kirajzolódik az arcra az egyértelmű kifejezés: hallgatózik. Igen, ebben a pillanatban Marishoka teljesen nyugodt, s elmerülve hallgatja a szíved dobogását. Aztán felnyílnak a szemhéjak, felfedve a fekete szemeket, s velük nyílnak az ajkak is, hogy szavakat hozzanak e világra.
- A folyosó végén jobbra, aztán balra, míg egy nagyobb, kétszárnyú ajtóhoz nem érsz. Az visz a kertbe.
Tadamm, újabb "ukáz", s már azt is tudod, merre cipekedhetsz.

Sai
Inaktív

Adatlap

Témanyitás  Nireiko Kai on Szomb. Jún. 11 2011, 21:40

A szívverésemet hallgatva először egy kissé zaklatott ütemet tapasztalhatott, elvégre zavarban voltam ettől az általam elkövetett manővertől. De aztán ahogy ott álltam, karjaimban a lánnyal, lassan lenyugodtam, így pedig a szívverésem is visszaállt nyugodtra. Jó darabig csak álltunk, hagyva Marishoka-t, hogy kihallgatózza magát. Utána megkaptam az útvonaltervet, hogy hova is kellene mennünk egyáltalán, elvégre csak ő tudja az utat. Kissé fel is vontam erre a szemöldökömet és egy olyan pillantást vetettem rá, hogy ,,Hé, utasítgatunk, utasítgatunk?". De nem volt bosszús a tekintetem, ahogy elindultam a mondott irányba.

De nem mentem végig. Ugyanis alig öt méter után megtorpantam, mert éreztem valamit az arcomon. Az a valami pedig nem a lány lélegzete volt. Ahogy Marishoka követte a tekintetemet, láthatta, hogy mit nézek: a mellettünk levő, nyitott ablakot. Lassan visszanéztem rá, egy ravasz vigyorral az arcomon.
- Repülhetünk is, ha gondolod.
Nireiko Kai
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Sai on Csüt. Jún. 16 2011, 14:38

Folyosón elhaladó alakotok mosolyt rajzolhatott volna bármely egyébként is emelkedett hangulatban levő vendég számára, ha belétek futott volna, s nem az esküvő utáni mulatozáson töltötte volna feles szabadidejét. Marishoka úgy kapaszkodott beléd, s te úgy tartottad, mintha csak valami sebesült madárka lenne, akire nagyon kell vigyázni, nehogy még több kár keletkezzék benne. Pedig a lány sem sebesült, sem madár nem volt.
Messzire azonban nem jutott a "díszes menet", mert az ablakon benyúló éjszakai hűvös szellő végigborzol az arcodon, s komisz ötletet ad a visszavágásra. S a lány sem buta, javaslatod nyomán azonban megfogalmazódik benne a problémakör: engedjen, vagy vegye fel a kesztyűt az általa ártatlanul kezdeményezett "csatában".
A tét az ő fejében nagy, mert az ablakon át való távozás, vagy egyéb extrém közlekedési módok a ninják világában teljesen hétköznaposak, s neki mindenképp csökkentenie kell a távolságot köztetek, hogy bizonyosan megtarthasson, s ne kelljen attól rettegnie, hogy elveszít. Mert ami még most izgalmas, vicces, vagy bájos, később zavaró is lehet, amikor - természetes módon, hiszen a ninják és a kunoichik folyamatosan érintkeznek legalább a küldetések ürügyén - összefutsz egy olyan kunoichivel, aki szellemes, szórakoztató, s számára ezek, vele ellentétben, nem megterhelők, s ráébredsz, hoyg sokkal szórakoztatóbb egy másik ninjával lenni, mint egy egyszerű civillel.
Így hát apró ajkai összepréselődnek a nagy dilemma közepette, de bólint, legyen, végtére is vigyázni fogsz rá, nem kell tartania tőle, és nem kell azzal foglalkoznia, hogy tériszonya van, mert majd egyszerűen behunyja a szemét, és kapaszkodik, s mire észbe kaphatna, addigra már minden bizonnyal földet értek majd. Minden bizonnyal...

Sai
Inaktív

Adatlap

Témanyitás  Nireiko Kai on Kedd. Jún. 28 2011, 02:11

Megfordult a fejemben, hogy talán nem kellett volna előállnom ezzel az ötlettel. Marishoka eléggé frusztráltnak tűnt, ahogy próbálta eldönteni, hogy mi legyen. Már majdnem vissza akartam vonni az ajánlatomat, amikor végül belement. Erre elmosolyodtam, és egy kis büszkeség is volt a szememben, hogy hajlandó volt ezt a nem mindennapi utazást bevállalni. Ebből is látszott, hogy a szende külső alatt nem pont egy gyenge illető lakozott.
- Azt hiszem, rosszul fogalmaztam meg a kérdést - mondtam, miközben kimásztam az ablakpárkányra. - Tudod, a ninják elég sok mindent tudnak, de repülni nem. Deee... igazából nem is szükséges, ha az ember képest a falon is járni.
Most pontosan ez történt. Chakrát koncentráltam a lábaimba, majd felsétáltam a lánnyal a falon. Mindvégig úgy tartottam, hogy még véletlenül se essen ki a kezeimből. Ha már ekkora bizalmat megszavazott nekem, be is tartom. Talán túlságosan is nagy óvintézkedés volt, de még mindig nem annyira elvetemült, mint ha magamhoz kötöztem volna. Mindenesetre hamarosan már egyenesben voltunk, ahogy sétáltam a tetőn a megadott útvonalon. Megtehettem volna, hogy lényegesen lerövidítem az utat pár ugrással, de nem tudhattam, a lány szervezete hogy dolgozná fel az egészet. Azt pedig nem szerettem volna, ha miattam rosszul lesz. Viszont ahogy felnéztem, rájöttem, hogy azért talán még se olyan rossza a helyzet így.
- Marishoka, nyisd ki a szemeid. Ilyet úgy se látsz minden nap. Ne aggódj a tériszony miatt, csak a tetőn vagyunk.
Odafent a felhőtlen égen mosolyogtak ránk a csillagok fényesen.
Nireiko Kai
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Sai on Hétf. Júl. 04 2011, 00:50

"A falon mászni?" fut át a gondolat a lány agyán, de még mindig csak szorítja szemeit össze, nehogy véletlen lásson valamit, mert hajlamos lesz felsikkanni, az meg hogy nézne már ki. Nem szeretne ilyen könnyedén felsülni előtted. Csupán szorítása válik erősebbé a képzetre, hogy ti most esetleg a gravitációnak ellentmondva derékszögbe fordulva sétáltok lefelé, a földnek "szegezve" arcotok, annak ellenére, hogy előre néztek.
Ahogy azonban megálltatok, és szavaid olyan kérlelőn és természetes csodálattal csendültek meg, lassan, bátortalanul kinyitotta szemét. Persze először csak a mellkasod mustrálta, s csak lassan merte felemelni a tekintetét, de végül nem bánta meg. Szemeibe hasonló ragyogás költözött, mint amely a csillagokat is körülölelte.
- Valóban csodálatos - rebegi, s érezheted, ahogy a szíve a pillanat varázsától egész szaporán kezd verni, épp úgy, mint mikor az ember boldogságában még madarat is képes lenne fogni. Ajkairól önként szakad fel a dal, halkan, mégis zengőn, betöltve szívetek. Az egész olyan emelkedett, pedig milyen egyszerű. Együtt lenni, szeretni, miközben az ég alja lassan pirkad már, mert az éjszaka bár cinkos, lassan tovaszaladni látszik, hogy új nap virradjon lassacskán rátok.

Sai
Inaktív

Adatlap

Témanyitás  Nireiko Kai on Pént. Júl. 08 2011, 03:47

Ahogy ott sétáltam a tetőn, hirtelen egy hang csapta meg a fülemet... egy hang, ami közvetlenül előlem érkezett. Megilletődve néztem le a karjaimban tartott, éneklő lányra. Meg is torpantam, miközben csillogó szemekkel néztem rá. Ez tényleg Marishoka lenne? Tényleg az a félős lány, akinek először láttam? Igen, nagyon úgy tűnik. Elmosolyodtam, miközben tovább indultam, hallgatva szerelmem művészetét. Lassan oda is értem a kerthez. A belső udvar egyik árkádjának tetején álltam, amikor Marishoka befejezte az éneket... én pedig mosolyogva néztem rá.
- Na látod, mégiscsak van valami, amiben nagyon jó vagy - dicsértem meg, majd puszit nyomtam a homlokára.
Utána a tekintetem a távolba mélyedt. Na igen, már jött fel a Nap. Ó, hogy szakadnál meg! Maradj már lent még pár óráig, hogy a jótékony sötétség még rejtsen minket egy darabig. De nem. Ennek a rohadt időnek már megint mennie kellett, csak hogy nekünk egyre kevesebb időnk legyen egymásra. Alig találkoztunk, alig ismertük fel a vonzalmat egymásban, de már túl voltunk az első közösen töltött estén. Nem igazságos az élet. De most még igyekeztem nem olyanokra gondolni, mint a búcsú. Még itt volt a karjaimba a lány, akit szeretek. Ki kell használnom az időt.
- Lemenjünk? - kérdeztem. - Vagy szeretnéd idefent kivárni a napfelkeltét?
Nekem teljesen mindegy volt, hogy mi lesz. Szerettem volna, ha ő dönt.
Nireiko Kai
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Sai on Szomb. Júl. 16 2011, 16:44

- Köszönöm - vidult fel még inkább a lány, mert hogy te ismered el valamiben, még ezerszer fontosabb neki, mintha más tenné ugyanezt. - Maradjunk itt -feleli aztán, igaz még mindig nem mer lenézni, mert a tériszony nem múló betegség, ha kínozza az embert, mégis, ha majd egyszer visszaemlékszik rá, nem szeretné sajnálni az elszalasztott romantikus pillanatot csak holmi nyavalyás tériszony miatt. Persze a kertben is meg lehetne csodálni a napfelkeltét, de az mégsem olyan. Ez különleges, ez nem történik meg csak úgy mindenkivel. (Azt vele meg nem kell tisztázni, hogy ez koránt sem így van). Így hát a hajnal első sugarai, amelyet a tájra vetett, felfedezhetett titeket is a tetőn, ahogy mosolyotok jókedvre deríti az egész ébredező világot. De ha azt nem is, magát a hajnalt még ragyogóbbá tehettétek csillogó szemeitekkel. A Nap egyre ragyogóbb és vakítóbb fehérséggel emelkedett az égre, mikor hang ütötte meg a fületeket:
- Marishoka! Marishoka, merre vagy? - a hang ismerős volt, s a lány meglepett suttogásával fel is fedte gazdájának kilétét. - Nii-san?

Sai
Inaktív

Adatlap

Témanyitás  Nireiko Kai on Vas. Júl. 17 2011, 19:57

A kéréséhez pedig tartottam is magam. Tehát maradunk fent. Mondjuk meg tudom érteni a döntését. Innen sokkal szebben lehet látni az egészet, mint sík terepről. Elvégre, a horizont mögé be lehet látni a magasabb helyről. Meg különben is, a kertből akármikor végignézheti ezt még egyszer... de kétlem, hogy gyakran járna ninja errefelé, aki felvinné a tetőre. Szóval leültem a cserépre, Marishokát pedig az ölembe ültettem. Így vártuk, hogy feljöjjön a Nap és felnyársalja teljesen a megmaradt sötétséget. Ez be is keletkezett ahogy jééé, valami kibújt. Mosolyogva néztem a feljövő fénykorongot. Alapjáraton szerettem az ilyet... de a tény, hogy itt van velem a lány, akit szeretek, felért egy megvalósult álommal.

Viszont ez a csodás esemény egyszersmind azzal járt, hogy eltűnt az éjszaka jótékony sötétje. Ez eléggé zavart, de nem mutattam ki. Nem szerettem volna, ha Marishokára ráragad. Legyen csak boldog. Ám aztán egy hangot hallunk.
- Neki még nem feküdnie kellene? - lepődök meg.
Ám ha ez a helyzet, akkor nem csinálhatom azt, hogy itt mászkáljon eredmény nélkül. Felnyaláboltam Marishoka-t és lehuppantam vele a kertbe. Egy bocsánatkérő arckifejezéssel elengedtem, majd hagytam, hogy menjen minden a maga módján. Elvégre, egyszer ennek is le kell zajlania...
Nireiko Kai
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Sai on Pént. Júl. 22 2011, 23:04

Marishoka bátyja először igen meglepett arcot vág, ahogy előtte teremtek, de aztán megkeményednek arcvonásai, s semleges kifejezést ölt magára.
- Nem kellene még feküdnöd? - ismétli meg a lány a kérdésed, csak épp a célszemélyhez intézve.
- Jól vagyok - legyint a megszólított. - Csak beszélni szeretnék veled... négyszemközt, ha lehet. Téged - fordul feléd - úgyis keres az "apád". Velemi üzenetet kapott, ahogy észrevettem.
Marishoka fájdalmas szomorúságtól ragyogó gyémánt pillantást vetett rád. Pedig tudtátok, hogy bizony hasonló pillanatokra bármikor számítanotok kell.

Sai
Inaktív

Adatlap

Témanyitás  Nireiko Kai on Szer. Júl. 27 2011, 20:47

Na ez a hír váratlan. A másik, akinek még pihennie kéne, de a jelek szerint nem bír magával. Egyszer le kellene ülnie beszélgetni Marishoka bátyjával, jól megértenék egymást.
- Rendben van, megnézem, mit óhajt.
Ránéztem Marishokára. Sajnálatot láthatott a szemembe, hogy itt kell őt hagynom. De hát ha menni kell hát menni kell. Sajnos ez egy hátulütője a kapcsolatunknak. Legszívesebben adtam volna neki egy búcsúpuszit, de a bátyja jelenlétében nem akartam húzni a húrt. Szóval csak kedvesen rámosolyogtam a lányra, majd egy suhanás kíséretében eltűntem. A tetőn landoltam, majd ott menve indultam meg előkeríteni Kuroganét.
Nireiko Kai
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Sai on Kedd. Aug. 02 2011, 19:43

Hamar megtaláltad csapattársad és csapatvezetőd, hiszen épp azon a folyosón lépdelt, amely melletti tetőn lavíroztál. Ahogy észrevettétek egymást, behuppantál, s "szolgálatra készen" jelentkeztél.
- Üzenetet kaptunk a faluból - a férfi, ahogy eddig sem, most sem kertelt, s a kezedbe nyomta a sürgönyt, amelyet egy sólyom hozott egész idáig. - Haladéktalanul visszarendelnek bennünket a faluba, szóval pakolj, egy óra múlva útnak indulunk.
A férfi elszántnak tűnt, s sérülései sem tarthatták vissza semmitől.

Sai
Inaktív

Adatlap

Témanyitás  Nireiko Kai on Szomb. Aug. 13 2011, 23:04

Szó nélkül átvettem a levelet és bólintottam a csapatvezetőmnek. Ő a vezető és hivatalos értesítőt kaptunk. Nincs mit tenni, tenni kell, amit kell. Szóval azonnal mentem a szobámba és nekiálltam összepakolni. Nem volt sok dolgom, ezért gyakorlatilag rekordidő alatt készültem össze, tíz perc alatt. Egyedül az tartott sok ideig, hogy egyben levegyem magamról a kimonómat. Marishoka rengeteget dolgozott vele, nem akartam eltépni még véletlenül se. Szépen összehajtogattam, majd leraktam az ágyra a többi kiegészítővel, amit a lány adott nekem. Szépen rendben. Amikor kiléptem az ajtón, már úgy festettem, ahogy jöttem: már úgy néztem ki, mint egy ninja... egy valami hibádzott csak: nem volt rajtam a fejpánt.

Már a készülés során eléggé terhes gondolatok ostoroztak engem, ami a percek múlásával csak erősödött. Hát eljött ez a pillanat is. Itt kell hagynom a lányt, akit szeretek... az időpont pedig, amikor újra láthatnám... nem tudtam előre megmondani. Jeges kezek tépkedték a lelkemet. Gyűlöltem az időt, a ninja létet, a távolságot... mindent, ami el fog választani tőle. Mindent, ami beletaszított ebbe az igazságtalan eseménybe... és nem csak azért, mert elszakítja őt tőlem... hanem hogy tőle engem. Szegény lány, végre megtapasztalhatta ezt az érzést... és most hirtelen le kell mondania róla... igazságtalan az élet.

Lassan sétáltam a folyosókon... ahogy kerestem... Marishókát...
Nireiko Kai
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Sai on Vas. Aug. 21 2011, 00:59

A szíved nehéz volt a kötelességtől, amely rászakadt, s búcsúzni indultál. A lányt nem volt annyira nehéz megtalálni, mert a szobájában ült. Mikor beléptél, láthattad, hogy arca könnyes. A testvére pedig igyekezett vigasztalni. Ahogy azonban észlelte, hogy bátyja izmai kissé megfeszülnek, s tekintetével felfedezett, szégyellősen letörli a könnyeket, s elengedi a bátyját, akihez eddig bújt. A férfi csak sóhajtott egy halkat, majd egy pillantást eresztve meg feléd, kilépett a szobából, magatokra hagyva titeket, hogy nyugodt körülmények közt intsetek egymásnak - remélhetőleg - ideiglenes búcsút. Ahogy a férfi mögött becsukódott az ajtó, Marishoka feláll, s feléd fordul mosolyt erőltetve magára, mert végül is tudta, hogy ez a nap eljön, és azzal is tisztában volt, hogy valószínűleg hamar, vár azért kissé későbbre tette gondolatban.

Sai
Inaktív

Adatlap

Témanyitás  Sponsored content

Sponsored content