Doton:Gansetsukon

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Doton:Gansetsukon

Témanyitás  Tairjuko Rikuno on Hétf. Aug. 29 2011, 16:30

Jutsutanulás: Doton:Gansetsukon / Föld elem: Kő Rúd

Történet beépítése a karakter életébe:

Jelenleg a föld országába a Naoki hegyekben élek, a szerzetes templomba. Miután sikeresen letettem a genin vizsgát (egy társammal) és megkaptuk a pecsétet illetve az új rangot jelző kék színű övünket a mester négyszemközt akart velünk beszélni.
- Gratulálok nektek –csak ennyit mondott és elindult a gyakorlótér felé. Mi persze követtük őt. Az udvaron keresztül mentünk hisz csak ez az egy út vezet minket oda. Az udvar közepén egy hatalmas szökőkút található, amiben mindig madarak úsztak illetve apróbb aranyhalak. Az udvar most is tele volt mind, ahogy általában. Az idősebbek meditáltak a gyerekek pedig halkan beszélgettek nehogy megzavarják az öregeket. Mi csak szótlanul követtük a senseit nem tudtuk, hogy mit fog velünk csinálni. Izgultunk. Mind a ketten ki voltunk merülve, fáradtak voltunk. Semmi kedvünk nem volt most ehhez bármi is történjen, de megérkeztünk a bejárathoz. A gyakorlótér egy hatalmas fa kapuval volt elválasztva az udvartól. Benyitottunk. A gyakorlótér egy nagyobb völgyben volt kialakítva körülötte csak a hegyek voltak. A völgy oldalában egy kis faházikó volt, ami a gyakorlófegyverek tárolására szolgált. A tér közepén különböző gyakorlószereken lehetett harcolni és gyakorolni, de most mintha nagyobb lett volna terep, persze hisz csak mi hárman voltunk az egész téren. A mester odalépett hozzánk és így szólt:
- Gratulálok még egyszer, hogy sikeresen letettétek a vizsgát, de most márt, térjünk a lényegre. Miután geniek lettek nekem az a kötelességem, hogy kiképezzelek titeket és, hogy megtanítsam használni az első választott elemet. – aztán felém fordult.
- Rikuno gondolom, te a Föld elemet fogod választani, hisz még vizsga előtt megtanítottam neked az idomítás alapjait.
- Így van mester ez csak természetes. – válaszom után a társamra, Lee-re nézett.
- És te Lee te mit választasz elsőként?
- Én is a Földet szeretném elsőnek választani-mondta Lee
- Redben tehát mind a ketten a Föld elemet választottátok. Készüljetek fel, holnaptól kemény edzés vár rátok, megfogjátok tanulni az első hatásos, de nem olyan nehéz jutsut, de előtte menjetek vissza a szobátokba és aludjátok ki magatokat. Látom, ki vagytok merülve és szükségetek van a pihenésre. –ezzel befejezte mondandóját és szép lassan kisétát a nagykapun. Lee-re néztem
- Szerinted mit fogunk megtanulni?
- Nem tudom, de holnap ilyen korra márt tudni fogjuk-mondta mosolyogva és ő is elindult a kapu felé.
- Te nem jössz?
- De megyek- és odafutottam hozzá.

MÁSNAP

Reggel korán keltünk. Gyorsan megreggeliztünk majd elindultunk a gyakorlótér felé.
Mihelyst beléptünk a nagykapun megláttuk a mester, ahogy meditál.
- Úristen ez lebeg – suttogta Lee a fülembe.
- Látom, de maradjunk csöndbe.
- Késtetek- szolt a mester és leszállt a földre.
- Sajnáljuk
- De most már mindegy vágjunk is bele.
Felállt és bemutatta azt a jutsut amit megfogunk tanulni. A kezét a földre helyezte és csak annyit mondott:
- Doton:Gansetsukon –a keze körül füst keletkezett és a földből egy kőbotot húzott ki.
Mind a ketten csak csodálkozva néztünk. Nagyon tetszett nekünk ez a jutsu.
- Tulajdonságai: körülbelül 2méter hosszú és 10-15cm vastag.
- Szilárd és masszív.
- Támadásra és védekezésre is egyaránt alkalmas. – magyarázta nekünk a sensei.
- De most ti jöttök!
Odaálltunk vele szembe és megpróbáltuk utánozni a mozdulatait.
- Tehát elsőnek gyűjtsetek chakrát a kezetekbe aztán csapjatok a földre majd mondjátok hogy, Doton:Gansetsukon.
- A kezetekben érezni fogtok egy kis darab rudat, ahogy kimondjátok a jutsu nevét.
- Ezek után márt, csak ki kell húzni a földből a botot.
- Értjük sensie – és el is kezdtük gyakorlást.
Eleinte semmi sem történt. Ahogy belevezettük a chakrát a kezünkbe és a földre csaptunk semmi nem történt csak a föld repedt meg körülöttünk. Aztán még egyszer megpróbáltunk, de semmi. Az ötödik próbálkozás után a mesterünk hangos nevetésbe kezdett.
Nem értettük min nevet.
- Most min nevet!– kérdezte Lee dühösen
- Csak azon, hogy megint nem figyeltetek rám eléggé.
- Megmutatom újra, de most figyeljetek jobban!
A kezébe belevezette a chakrát majd a földre csapot kimondta a jutsu nevét és kihúzta a földből a botot
- Na, értitek márt mi volt a tietekkel a gond?
- Igen a chakra!
- Kevés chakrát vezetünk a kezünkbe és nem koncentráltunk annyira!
- Remek Rikuno ahogy tőled elvárható és most próbáljátok meg újra!
Megpróbáltuk újból. Több chakrát vezetünk a kezünkbe és most sokkal jobban koncentráltunk. A földre csaptunk majd egyszerre kimondtuk Doton:Gansetsukonéreztem a kezembe éreztem a rúd végét, amiről a mester is mesélt, és kihúztam a földből.
- Sikerült! –üvöltöttünk fel hangosan.
- Így márt mindjárt jobb.
- Tehát márt meg tanultátok a jutsut most azt kell meg tanulni hogyan is lehet használni!
- Támadás során úgy használjátok, mint az átlag fa botot, de jegyezzétek meg ezzel, jóval erősebbet tudtok ütni.
- Védekezésnél a kard pengéje képtelen átvágni illetve a más dobófegyvert is ki lehet vele védeni.
- Most márt, mindent tudtok a fegyverről, álljatok neki gyakorolni, hogy teljesen elsajátítsátok ezt a jutsut.
A mester otthagyott minket, hogy gyakoroljunk. Több napon át nagyon komolyan edzetünk, hogy teljesen elsajátítsuk a technikát. Amíg utolsónap a mester leellenőrizte a tanultakat. Mind a ketten megfeleltünk számára.
- Keményen edzettetek, hogy elsajátítsátok az első komolyabb jutsutokat.
- Büszke vagyok rátok, de most mennyetek aludjátok ki magatokat.
Azzal besétáltunk a szobánkba és lefeküdtünk alodni.

Tairjuko Rikuno
Játékos

Adatlap
Szint: B
Rang: Szökött Shinobi
Chakraszint: 485

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Re: Doton:Gansetsukon

Témanyitás  Darui on Kedd Aug. 30 2011, 20:47

Yo!

A szösszeneted meglestem, de az a baj hogy a számon majd ki estem! Igaz párbeszéd az egész, sorainak hossza nem túl merész. Legközelebb teker vissza mert sok a párbeszéd, de nem olyan vagyok aki játssza az eszét, sipirc kiírhatod az adatlapra, de legközelebb emlékezz e szavakra!

Bee voltam!
Darui
Inaktív

Adatlap
Szint: S
Rang: Jounin
Chakraszint: Kérdezd a fekete párducot

Témanyitás  Tairjuko Rikuno on Kedd Aug. 30 2011, 20:54

Köszi szépen Very Happy !!!
Tairjuko Rikuno
Játékos

Adatlap
Szint: B
Rang: Szökött Shinobi
Chakraszint: 485

Témanyitás  Sai on Pént. Dec. 28 2012, 19:09

Egyértelműsítő poszt csupán, hogy itt egyelőre nincs ellenőriznivaló (hogy mesélőé legyen az utolsó poszt ^^)

Sai
Inaktív

Adatlap
Szint: S
Rang: ANBU-Root
Chakraszint: mennyit rajzoljak?

Témanyitás  Sponsored content

Sponsored content