Szabad Játék (8)

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: Szabad Játék (8)

Témanyitás  Hazukage Kurono on Kedd Júl. 11 2017, 12:10

Kurono lendületes támadását Hana hátrahajlással védi ki, így a cikázó villámpenge felette halad el. ~ Ügyes. ~ Jegyzi meg magában, majd ismét a lassított felvétel. Kurono lendületben, Hana pedig ezt használja ki. Kurononak ki kellet támasztania a vágáshoz és csupán perifériás látásában veszi észre a Hana háta mögül kirepülő kunait, melyen a jegyzet van. ~Ez nem lesz jó.~ A történések tizedmásodperc alatt történnek és már is puff. A robbanó jegyzet hatásba lép, ami Kuronot hátra repíti, és valószínűleg Hanát is. Kurono földreteszi balját és kissé felfelé lökve magát egy hátra szaltókeretében érkezik a földre. Köpenye eléggé megpörkölődött a robbanásban és karján kisebb égési sérülések születtek, míg arca kissé koszos és kormos lett. Szerencsére elhúzta a robbanás elől. ~ Hát igen...Ez Hana. Sohasem félt kockáztatni az életét a harcban. ~ Annak ellenére, hogy kettejük kapcsolata így alakult továbbra is csodálja a nő harcmodorát. Ugyan úgy képes kockára tenni mindent, mint Kurono, bár  a fiú nem sejti, hogy miért. Ahogy felnéz kicsit odébb meglátja Hanát és a köztük lévő Raiken páros másik felét, ami elég messze van Kuronotól. ~ El akar szakítani tőle. ~ Kurono arcán mosoly jelenik meg. ~ Ha a ninjutsuimra támaszkodok a Raiton no Yoroi mellett, akkor hamar kimerülhet a chakrám. ~ Szeme pillantása ekkor a Raiken páros fehér tagjára téved. ~ Viszont jelenleg fél karú vagyok...~ Több lehetőség is felvetődik Kurono számára, de eddig élvezi a vagdalkozást, és hogy ilyen testközelben lehet Hanához. Az előbb szinte érezte a nő csábító illatát, ami ugyan olyan perverz szenvedéllyel tölti el. Ő szerette a kunoichit és talán még mindig szereti. Ez nem olyan dolog, ami egyik pillanatról a másikra megszűnik. ~ Akkor biztosítsuk be magunkat. ~ Kurono kiépíti abszolút védelmét, ezért kézpecséteket formál. - Tako Uwagi no Jutsu. - Mondja ki saját technikája nevét a Sárkánypikkely jutsu nevét. Kuronon elkezdenek nőni a pikkelyek, ami gyorsan beborítja egész testét. ~ Mi a fene!? ~ Csodálkozik el Kurono. Eddig a pikkelyei feketét voltak, most pedig olyan arany színben pompáznak, mint Ranton a villám elemű sárkány pikkelyei. ~ Ez... Valami csodálatos. ~ Ámúl el saját szépségétől, ahogyan az arany pikkely vissza veri a körülötte cikázó villámok fényét. ~ Tehát tényleg megváltoztam volna?~ A pikkelyek színe a jellemhez köthető, és Kurono jelleme is mostanában nagyban változott. Kurono védelme jóformán teljes, Hana nem használhatja ki túlzottan taijutsu technikáit, hisz közel érve a villámok égető fájdalmait érezheti, és a robbanás és fegyvereket a pikkely fogja fel, melyeket legalább egy erősebb B szintű ninjutsuval tud megtörni. ~Akkor folytassuk ott ahol abba hagytuk.~ Kurono innetől kezdve nem használhat túlzottan ninjutsut, mivel éppen elég feladat fentartani a Raiton no Yoroit és a pikkelyek kombinációját, de hát a harc még csak most kezdődik igazán. Kurono ismétetlten a Rai Shunshint használja, de most Hanától kissé távolabb lassít le. -Ahh!- Hangzik az erőteljes ordítás. Elkapta harc heve és innentől nincs megállás. Kurono két kézzel fog rá a Raikennel, amin a villámok ismét csak úgy cikáznak, még jobban, mint eddig ez talán sejtetheti is, hogy mire készül. Az ifjú shinobi egy alulról felfelé ívelő vágást indít, és a kardból egy fajta villám hullámot indít, amely egyenesen halad előre, látványa olyan, mint ha felhasítaná a földet, megpörkölve a maradék hulla hegyet, ami a robbanásból maradt. 
Hazukage Kurono
Játékos

Taijutsu Pontok : 28

Adatlap
Szint: A
Rang: Jounin
Chakraszint: 636

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Hana Fujishima on Hétf. Júl. 17 2017, 11:43

/ Hazukage Kurono-nak/

Egy pillanat alatt, ezernyi, apró kis csoda történik. Valahol az utolsó lélegzetét veszi a haldokló, míg máshol felsír egy vértől maszatos kis csecsemő. Két szerelmes összeborulhat, máshol akár hátba is szúrhatják egymást. Valahol a világban a tanítvány hallgat a mesterére és követi őt. Azonban egy bizonyos erdőben a tanítvány éppen a mestere fölé nő. Egyetlen egy pillanat, mégis ezernyi csoda történhet.
A kunai kés alig halható hangja, miközben kettészeli a levegőt. A papír suhogása, a tűz mámorító illata és a mindent elporlasztó robbanás. Egyetlen egy pillanat, mégis a kunoichi- nek sokkal több.
A saját testén érzi a robbanás okozta hőt, majd az azt követő apró kis lökéshullámot és bár a hulla megteszi a hatását, nem több mint apró kis marionettbábú egy sokkal nagyobb játékban.
~ Túl közel voltam.~ döbben rá az aprónak korántsem nevezhető tévedésének. Jól tudta ugyanis, hogy elfogja érni a robbanás, de azt nem sejtette, hogy ilyen intenzitással. A hulla a szó szoros értelmében nem csupán lángra lobban a mérhetetlen hőtől, hanem pár kellemetlen része apró darabokra robban a lökéshullám okozta erőnek hála.
A kunoichi pedig felszisszen a fájdalomtól abban a pillanatban, mikor a robbanás ereje közvetlenül a hullán keresztül őt magát is eléri. A kezein lévő bandázs szinte azonnal lángra kap a hullának hála, mely ösztönösen arra kényszeríti őt, hogy elrúgja magától a festett.
~ Francba... Sietnem kell~ döbben rá. Bár szem elöl tévesztette Kurono-t, tisztában van vele, hogy bizony túlélte a támadását. ~Most... ~ a tekintette már a megfelelő alanyt keresi, ahogy ide-oda bucskázva végül a hulladomb aljára nem kerül. Bár már korántsem egyedül.
A robbanásnak és Hana pár mozdulatának hála, pár hulla is külön életre kelt és vele együtt ér talajt. ~ Ez jó lesz.~ egy fiatalabb, de hasonló testalkatú fejetlen lányt választ a technikája célpontjául. ~ Kawarimi no jutsu~ használja ezt a technikákat rajta, ahogy pár füstgránátot is bevet a terve sikeriségét egyengetve, szabad utat adva, a rá immáron megszólalásig hasonlító holtestnek. Mindenből Kurono pedig mit sem sejthet.
Hosszú barna haj, mely néha már-már feketének tűnik, apró vékony termet és jelen pillanatban zilált arc, melyhez illik a megszaggatott ruha. Ez tárul Kurono elé, ahogy Hana hasonmása kivágódik a füstből és tekintetével azonnal elkezdi keresni az ellenfelét. Bár szó mi szó nem kell igazán keresnie sem, hisz a fa ágán kuksoló villámifjú olyan mint egy égő a sötét szobában.
~ Rossz pozícióban van. El kell őt csalnom .. ~ gondolja a hullák közt rejtőző kunoichi és teljesen jogosan. Jelen pillanatban a kawarimi éppen közte és Kurono közt foglal helyett, mely a lehető legrosszabb pozíció a lánynak. De túl tapasztalt ahhoz, hogy tudja a helyettese nem eshet ki rövidke szerepéből.
A kawarimi Hana egy apró pillantást vett a bal kezére, amiről teljesen leégett a bandázs és egészen a válláig a ruhája is megsemmisült. Az apró égésről pedig mintha tudomást sem venne tekint vissza a férfira. Pedig ő ennél többet is lát. A lány bal oldala több helyen vérzik, a haja is azon az oldalon pörkölődött meg kissé és még a ruhája is ott a legviseltebb. Egyértelmű tehát, hogy a robbanás hol érte el igazán. Ami a legfurcsább, hogy a jobb kezén a kötés pár sértetlen mégis teljesen átitatódott vérrel.
~ A kard jó csali lesz... ~ próbálja úgy irányítani, hogy a jelen helyzetben balra lévő, a fák között heverő kard legyen a célpontja. ~ ... bár elég nehéz mozgatni egy holtestet. Nem tudom meddig tudom fenntartani a jutsut!~ koncentrál egyszerre több helyre.
Ekkor veszi észre, hogy a shinobi ellenfele immáron bevette a lehető legjobb védekezését, mely nagyon is nincs inyére a kunoichinek. Eddig is nehézkes lett volna áttörni a villámpáncélon, de immáron szinte a lehetetlen kategóriába kezd hajazni a helyzet. ~Talán használnom kellene a Hachimon-t.~ irányítja a kawarimi-t lassan a kard felé, miközben mind a ketten le sem veszik a szemüket az ellenfelükről. ~Még nem. Túl kockázatos lenne. Maradok a tervnél.~ Abban a pillanatban pedig, mikor Kurono eltűnik, a csali is elkezd rohanni a kard irányába. ~Nem muszáj elérnie...~ egy pillanat alatt kikerül az eredeti teste a veszélyzónából és immáron csak arra kell figyelnie, hogy a lehető legjobb pillanatra várjon.
Az pedig el is érkezik abban abban a szent pillanatban. A shinobi feltűnik kissé odébb, az izmai megfeszülnek, miközben mindkét kezével rámarkol a Raiken egyik darabjára és a kunoichi ilyen közelről tisztán érzi, mekkora chakrát is gyűjt össze az ellenfele. ~Itt a lehetőség!~döbben rá, ahogyan szándékosan leállítja a csalit és úgy állítja, aki meglepődik a beálláson és a technikán, mely abban a pillanatban el is kezdődik. A villámok, melyek a függőleges vágás után, szinte felszántják a talajt, egy pillanat alatt érik el Hana-t, aki reagálni sem tud rájuk. A nyalábok szinte felszántják a testét, mely megemelkedik és fájdalmas kiáltásban tör ki. ~Ennyi volt. Egy pillanatom van csak!~ vágódik ki a hullák közül az eredeti teste a shunsin no jutsunak hála és a fák közé bevetve magát, immáron pontosan tudja mit kell tennie. Nem szemből támad rá, hanem takarásban, hátulról próbálja meglepni őt.
Pár pillanat csupán és legyűri az apró kis távolságot, mely közte és az ellenfele közözz volt és azt az egy pillanatot próbálja kihasználni mely most neki adatott. A kézjelei villámgyorsak és a villám azon nyomban körbeöleli a kézfejét, egy bika szarvait formálva meg rajta. ~Rariat!~
Alig két-három másodperc az egész. A villámok melyek elérik a kawarimi-t és felszántják őt. Hana villámgyors teste és a kézjelek, miközben Kurono rájön abban a pillanatban, hogy átverték. A felismerés és a cselekvés közti pillanat. Csak ekkor tud támadni, hátulról, a legerősebb villám elemű technikájával, egyenesen az ellenfele gerincét célba véve.
Hana Fujishima
Játékos

Taijutsu Pontok : 222

Adatlap
Szint: S
Rang: Elveszett ninja
Chakraszint: 867

Sayuri & Kayguro

Témanyitás  Shiyaga Kayguro on Hétf. Okt. 16 2017, 17:40

Sayuri-nak

Egy őszi délutánon, épp egy gyakorlaton vettünk részt az 5-ös csapattal együtt a szél országában. Mikor meghallottuk, hogy hová is megyünk, hát nem voltam épp boldog.
- Na de mindegy. Ez van. Mondtam.
El is indultunk és még annyi információval szolgáltak, hogy ez csak egy gyakorlat, amin egy tekercset kell visszaszereznünk, ezzel tesztelve a csapatmunkánkat és azt, hogy ennyire tudjuk kezelni az épp nem úgy alakuló helyzeteket. Már az út felénél jártunk a tűz országában, amikor észrevettem, hogy kezdek nagyon elfáradni és szóltam, hogy pihenjünk le egy kicsit. Ez mindenki támogatta így meg álltunk egy órára, amíg kipihenjük magunkat. A pihenés után folytattuk az utunkat. Végre beértünk a szél országába, de még mindig nem tudtuk, hogy hová kéne mennünk. Épp egy pihenőt tartottunk nem sokkal azután, hogy beléptünk a szél országába, mikor megláttam egy füstjelzést. Elindultam annak irányába, mikor megláttam, hogy az nem egy kis tűz, hanem gyakorlatilag egy teljes falu égett. Gyorsan odarohantam.
- Hahóóóó! Van itt valaki? Hahó! Kiáltottam.
Nem láttam senkit és semmit. Az egyik pillanatban meghallottam valamit az egyik házból. Gyorsan odafutottam és láttam, hogy az egyik gerenda alatt fekszik egy ember. A füsttől nem láttam pontosan, hogy ki lehet az. Odaszaladtam, kiszabadítottam a gerendák alól és kisiettem vele a házból. Akkor láttam meg, hogy egy gyönyörű lányt mentettem meg. Távolabb mentünk a falutól és megálltam a farönknél. 
- Jól vagy? Mi történt itt? Kérdeztem, kicsit aggodalmasan.
Shiyaga Kayguro
Játékos

Taijutsu Pontok : 10

Adatlap
Szint: D
Rang: Genin
Chakraszint: 115

Felhasználó profiljának megtekintése http://stormstudio.hu

Témanyitás  Hogo Sayuri on Szomb. Okt. 28 2017, 22:38

Kayguro-nak

Az esős évszak közeledtével mindig vegyes érzelmek kerítik hatalmába az itt élőket. Tudjuk, hogy az aszály lassan véget ér, a határ felől pedig esőfelhők fognak enyhülést hozni. De nem tudjuk mikor. Évek óta nem esett eső errefelé. Dunsztos, párás levegőt néha átfújt a szél, a hegyekből érkező folyó megeredt, de esőt legalább 10 éve nem láttunk. Az enyhülés közeledtét mi nem úgy érzékeljük, mint az éllatok. Sokkalta baljósabb és veszélyesebb jelei vannak. Tűz... A hosszú szárazság, a perzselő forróság és a tikkasztó hőségtől minden kiszárad, az ember pedig lassan megbolondul. Figyelmetlenné, óvatlanná válik.
Engem segíteni küldtek ide. Egy karavánt kísértem amely jégtömböket szállított a falunak. Valamivel dél után érkeztünk meg és lepakoltuk a rakományt. Az utolsó jégtömb alig landolt a kút mélyén, kiabálásra lettem figyelmes. Egy ház kigyulladt. A füst láttán a lábam magától mozdult. Az ablakból dőlt a füst így egyetlen bejárat az ajtó maradt amit szinte fejjel törtem be ahogy neki rontottam. Az égő házban kiabáltam de senki sem válaszolt. A füst miatt nehezen láttam és még nehezebben kaptam levegőt. Valahogy elkeveredtem a konyhába, a tűzhelynél kétség kívül emberi maradványokra bukkantam. Épp fordultam vissza amikor a füstöt szinte valami felszippantotta, egy hatalmas reccsenés követte a jelenséget. Felkaptam a fejem, a tetőszerkezet megadta magát, kilyukadt és a kémény hatás kiszippantotta a füstöt, cserébe a gerendák alább hullottak. Megpróbáltam kikerülni őket de túl sok volt. Talán hátba is vert az egyik. Zsibbadt az egész testem amikor magamhoz tértem. Csak a tűz ropogását és a növekvő forróságot érzékeltem. Ösztönszerűen nyöszörögtem majd kiabáltam segítségért. Szerencsémre valaki meghallotta. pedig ilyenkor alapszabály, hogy menekülünk a faluból... Ezzel a tudattal a fejemben csukódtak le ismét a szemeim. Még egy homályos alakot láttam mozgolódni.
A következő dolog ami eljutott a tudatomig az a rázkódás és a bőrömet érő hűvös levegő.
Szemeimet még nem nyitottam fel. Aprókat bizonytalanul bólogattam a megmentőm kérdésére. Noha sajgott az egész bal kezem és a hátam.
-Tűz... 
Vettem egy mély levegőt amit egy rövid köhögő roham követett. A füst ürülni kezdett...
-Köszönöm...
Sandítottam fel a másikra és fejet hajtottam.
Hogo Sayuri
Játékos

Taijutsu Pontok : 20

Adatlap
Rang: Samurai
Chakraszint: 100

Témanyitás  Shiyaga Kayguro on Vas. Okt. 29 2017, 23:10

Mikor kiértünk a faluból, csak annyit mondott, hogy "köszönöm". Túl sok füstöt nyelt és nem volt teljesen önmaga. Gyorsan leültem vele, elővedtem az elsősegély készletemet és elláttam a sérüléseit.

- Most már minden rendben. Mondtam teljes nyugodtsággal-
-Hogy hívnak, ha szabad kérdeznem? Közben felvettem a hátamra, és elindultam a többiek felé. Az út közben megkérdeztem tőle, hogy honnan származik és hogy mi történt abban a faluban. Visszaértünk a többiekhez, akik már halálra aggódták magukat miattam, de amikor meglátták a hátamon a fiatal lányt, mindenki kérdezősködni kezdett. Még meg se szólaltak, de én már egyből ezt mondtam.
- Most hagyjatok. Beviszem a sátorba hadd pihenjen. Utána elmondok mindent. És így is történt. Bevittem a sátorba, hogy lefektessem, és ekkor valami nagyon érdekeset éreztem (Ne gondoljatok rosszra). Mikor már csak a kezét fogtam, a tetoválásaim furcsán viselkedett. Elkezdett melegedni és olyan érzésem volt, mintha átalakulna. Megnéztem és a tetoválásom "fejlődött". A villám jelből egy furcsán kinéző tűzjel lett. Már hallottam ilyesmiről, a klánunk történelmében, de sosem hittem volna, hogy ez valóban igaz.
- "Lehet, hogy erre a lányra reagált volna?" Gondoltam magamban. Míg ő félálomban feküdt a kezemben. Gyorsan lefektettem és kimentem a sátorból. Megnéztem a tetoválásomat, de azt láttam, hogy visszaalakult a rendes villám alakká.
- "Lehet, hogy nem történt teljes átalakulás". Gondoltam. Odamentem a többiekhez és mindent elmondtam.

A hozzászólást Shiyaga Kayguro összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Okt. 30 2017, 19:07-kor.
Shiyaga Kayguro
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Hogo Sayuri on Hétf. Okt. 30 2017, 01:18

-Sayuri
Feleltem kissé rezignáltan. Igyekeztem mély levegőt venni, hogy mihamarabb átszellőztessem a tüdőmet. A szervezetem önmagától köhögéssel segített rá. Pár füst pamacsot még láttam is távozni, az kormos ízéről nem is beszélve. Nem igazán volt erőm ellenkezni, hogy a hátára vegyen. Így elhúzott szájjal némán tűrtem. Talán nem is baj. Fokozatos szédülés és légszomj kerített hatalmába. A szénmonoxid miatt nem tud rendesen oxigént szállítani a vérem...
Nem igazán volt ötletem, hogy hova visz, nagyon ellenkezni sem volt erőm. Ha megakart volna ölni már megtette volna... Tőmondatokban, lassan és tagolva de elmondtam, hogy vélhetőleg baleset történt főzés közben és hogy megakartam menteni az idős hölgyet aki ott élt de már késő volt. A hosszan tartó szárazság miatt a tűz nagyon gyorsan terjedt, a kiszáradt útban pedig még nem olvadt fel a frissen érkezett jég. A csalódottság tompa nyomásával a mellkasomon, és a hátamat nyomó érzés amit a rá hulló gerenda okozott, olyan érzés volt, mintha fojtogatnának. A légszomj csak nőtt ahogy beszéltem így végül elcsöndesedtem. Lehunytam a szemem és a légzésre koncentráltam. Talán el is bóbiskoltam. Többször is, hol rövidebb hol hosszabb időre. Szinte biztos vagyok benne, hogy csak percek telnek el ilyenkor. Lassan de biztosan érzem ahogy a tüdőmre nehezedő súlyok mintegy eltűnnek. Végül felülök és körbenézek. Sajgó fejemhez kapok és tenyérrel a halántékomra nyomok. Megragadom a kardom és annak társaságában lépek ki a sátorból, hogy felmérjem mégis hová kerültem.
Hogo Sayuri
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Shiyaga Kayguro on Hétf. Okt. 30 2017, 12:53

Sayuri-nak
Néhány órával később amikor kijött a sátorból, teljes felszerelésben volt. Odamentem, hozzá és így szóltam.
- Szia! Látom jobban érzed meg. Az én nevem Shiyaga Kayguro, ők meg a barátaim és a sensei-m. Mondtam és odakísértem a tűzhöz, mert elég hűvös volt már. Egy csomót kérdezősködtek tőle, hogy hány éves?, honnan származik? vagy, hogy mit szeret csinálni szabad idejében? Kicsit később félre hívtam és elmondtam neki mi történt, amikor lefektettem.
- Amikor éppen fektettelek le, akkor a tetoválásaim elkezdett átalakulni, mintha reagált volna a tiédre. Nagyon furcsa volt. Mondtam és vártam ,hogy a válaszára és reméltem, hogy ő tud valamit erről.
Ez után visszamentünk a tábortűzhöz és tovább beszélgettünk a többiekkel. Mikor feküdtünk volna le, leesett, hogy plusz eggyel többen vagyunk és mivel nem volt annyi sátrunk, ezért el kellett dönteni, hogy kivel is aludjon Sayuri.
- Te kivel szeretnél aludni? Kérdeztem. Mert hát azért jobb lenne ha ő döntene.
- Jaj Kayguro! Biztos azt szeretnéd, hogy veled mi? Mondta Kazame.
- Nem nem. Csak megkérdeztem tőle, hogy ő mit szeretne. Mondtam.
- Szerintem jobb lenne ha Akiko-val vagy Tishame-val aludna. Mondtam.
Végül eldöntöttük és lefeküdtünk aludni. Este hallottam,valami zörgést kintről. Amikor kimentem, Sayuri volt kint. Odamentem hozzá és megkérdeztem tőle, hogy mit csinál. Leültünk beszélgetni és ő mesélt nekem. Én is meséltem neki, hogy miként éltem meg a gyerekkoromat és az akadémiai életemet.
- Figyelj, mi most egy gyakorlaton vagyunk így nem maradok sokáig. Ha esetleg a villám országában jársz kérlek ugorj be hozzám.
Egyszer csak az erdőből hallottam valami furcsa hangot. Közelebb mentem, de nem láttam semmit. Mondtam Sayurinak, hogy gyorsan hozza ide a kardomat. Nekem adta és én közelebb mentem. Mikor már nem is láttam a sátrakat egyre hangosabban hallottam a zörgést. Egyszer csak a sűrűből rám ugrott valami. Volt nálam egy öngyújtó amivel megvilágítottam, ami rám ugrott és nagy meglepetésemre egy ijedt kutya volt. Visszamentem vele a "bázisra". Mindenkit nagyon meglepett, hogy mit keres az nálam. Visszafeküdtünk aludni és a kutya velem aludt.
Másnap reggeli után, folytattunk utunkat.
Shiyaga Kayguro
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Hogo Sayuri on Kedd Okt. 31 2017, 02:09

Egy magas srác libbent elém nagy sietve.
-Igen kösz... Örv...
Nem igazán volt időm megnyilvánulni. Felvont szemöldökkel pillantottam rá és egy félmosoly ült arcomra. Némi idegességet véltem felfedezi benne így türelmesen kivártam míg a mondandója végére ér. Mehetnékem volt, hiszen a karaván már jó eséllyel elindult haza. Ugyanakkor nem nem volna helyénvaló visszautasítanom a vendégszeretetüket. Mielőtt helyet foglaltam volan a tűznél bemutatkoztam.
-Hogo Sayuri, örvendek.
Hajoltam meg és végül én is helyet foglaltam. Többeken idegen, mégis ismerős fejpántot véltem felfedezni. Shinobik, de nem a mi országunkból. De nem is ellenségek. Szóba elegyedtem a társasággal. Nem voltam túl érdekes beszélgető partner, révén elég monoton életet élek. Végül Kayguro húzott félre. Eléggé váratlan témával jött és elég hirtelen. Kézfejemre néztem majd végig futott a tekintetem a vállamig.
-Én nem érzek semmi különöset. Az igazat megvallva nem igazán tudok az enyémről se sokat. Apámnak még nem volt alakalma beavatni. Sajnálom. Remélem idővel megleled a választ.
Ezzel vissza is tértünk a többiekhez. Kissé feszélyezve éreztem magam ennyi idegen társaságában de a beszélgetés oldotta ezt a frusztrációt. Kisebb cívódás, vagy talán csak könyned élcelődés alakult ki szerény személyem körül, hogy ugyan kivel aludjak.

-Nekem teljesen mindegy. Fiúkkal nőttem fel.
Vontam vállat egykedvűen. Nekem teljesen természetes ha egy helységen egy fiúval kell osztoznom. Legyen az egy hálóterem, sátor, fürdő...
-Amíg nem nyúlkáltak nem esett bajuk.
Úgy tűnt, hogy a Senseit ezzel sikerült egy kicsit kiakasztanom, így az lett a vége, hogy Akiko mellé kerültem. Reggel a nap első sugarai mára sátrak melletti kis réten ért. A pengéimen megcsillant az aranyló fénye. Táncolni kezdtünk. A katana és wakizashi pengéjéről visszaverődő fények kacéran ugráltak a földön és a sátrak falain. Amikor Kayguro odajött még volt pár lépés hátra a kata-ból. Azokat végrehajtottam és a két kard kattant a hüvelyében. A levegőt kifújtam és csak utána fordultam felé.
-Gyakorlok. Ahogy minden reggel.
Ejtettem pár szót a gyakorlás fontosságáról majd Kayguro átvette a beszélgetés fonalát. Csöndben hallgattam végig, majd útnak indultunk.
-Ha az olyan egyszerű lenne.
Sóhajtottam mosolyogva. Mindketten tudjuk, hogy nem ilyen egyszerű a dolog. Kayguro üldözőbe vett valamit, kíváncsiságomnál fogva követtem őt a sűrűbe. Egy bokor előtt állapodtunk meg. Az erősödő zörgésre kezem a kard markolatára csúszott és ujjaim ráfonódtak. Mire a kutya rávetette magát a pengém hegye centikre a kutya orrától meredt a fenevadra ami épen próbálta halálra nyalogatni az áldozatát. Kuncogva dugtam vissza helyére a pengét. Vissza térve a táborba nyugovóra tértünk.
Másnap menet közben furcsa érzésem támadt. Nagyon halk zajokat véltem felfedezni a fejünk fölül. Gyanakvón tekintettem körbe. A perifériámba bekerült vaalmi. Fentről lefelé mozdult. Egy szempillantás alatt rántottam kardot, hogy megelőzzem az esetleges támadást. A kardom könnyedén siklott keresztül a kövér esőcseppen. A pengén elterülő apró vízcseppre néztem. A vízszintesen lévő pengén egyre több jelent meg. Hamarosan a fejemen is éreztem az esőcseppek koppanását. Felnéztem és a borult égből egyre sűrűbben hullott alá a csapadék. Szinte megbabonázva bámultam az eget.
-Esik...
Hogo Sayuri
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Shiyaga Kayguro on Kedd Okt. 31 2017, 17:13

Sayuri-nak
Másnap útnak is keltünk és egy új taggal bővült kis csapatunk. Természetesen nem akartam otthagyni őt az erdő kellős közepén így elhoztam a fehér szőrű kiskutyát. Sayuri is velünk tartott. Nem sokkal azután, hogy elhagytuk a tábort valami furcsát éreztem a levegőben. Nem volt ismeretlen a szag, csak olyan furcsa volt. Ahogy láttam ezt Sayuri is észrevette. Ő a kardjához nyúlt, de én nyugodt maradtam. Az egyik pillanatban valami a fejemre esett. Felnéztem és nagy meglepetésemre csak az eső eredt el. Sayuri így szólt.
- Esik...
- "Úgy mondta, mintha még sosem, vagy nagyon ritkán esne náluk."
Gondoltam.
Sietve kerestünk egy fedezéket nehogy megfázzunk a nagy hidegben. Egyszer csak megpillantottunk a közelben egy barlangot és oda beszaladtuk. Gyorsan tüzet raktunk a még száraz gallyakból és levelekből aztán, elővettük a táskánkból egy takarót bebugyoláltuk magunkat és leültünk. Sayuri a barlang bejáratánál ült és csak reszketve bámult kifelé a barlangból. Nem volt nála se táska, se takaró, csak a kardjai. Így odaültem mellé és felajánlottam neki a takaróm egy részét és így szóltam.
- Szia. Ha szabad kérdeznem, akkor mit jelképeznek a tetoválásaid? Mint tudod nekem is van de én csak annyit tudok róluk, hogy a klánom minden férfi tagjára felrakják miután megszületnek. Mondtam kicsit idegesen mert még sosem voltam ilyen közel egy lányhoz sem.
Miközben mesélt nekem hallgattuk a eső hangját. Közben a többiek ott kuncogtak a sarokban. A kutyám odajött hozzám melegedni és bebújt a köpenyem alá, hogy ő is felmelegedjen és ő is figyelmesen hallgatta Sayurit.
Shiyaga Kayguro
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Hogo Sayuri on Pént. Nov. 03 2017, 22:46

Nem volt sok időm bámészkodni a többiek sietősre vették a tempót. Egy suhintással leráztam a vizet a pengémről majd a helyére csúsztattam. Egy barlang menedékébe bújtunk. Én a bejáratnál megálltam és megfordultam. A kezemet kinyújtottam az esőbe. A pengéimet letámasztottam a falnak eső védett helyre egy nagyobb kövön. Végül pedig kiléptem az esőbe. Arccal a felhők felé. Behunyt szemmel élveztem ahogy a víz végig csurog az arcomon. Nem igazán értettem miért menekülnek az eső elől. Nem árt ez senkinek. Ez csak víz az élet forrása...
Aztán néhány perc ázás után lassan kezdtem megérteni. Az enyhítő érzés lassan alább hagyott. Szinte már nem is éreztem az eső cseppek üdítő kopogását az arcomon. Ahajamból patakzott a víz. A ruháim teljesen átáztak. Aztán hűvöset éreztem. Szokatlanul hűvöset. Megborzongtam. Mintha sivatagi éjszaka lenne.
~Furcsa... 
A tüsszentés volt az utolsó figyelmeztetés, hogy most már ideje lenne beljebb húzódni. Leültem a kardjaim mellé és összekucorodtam. Néha néha megrázott a hideg de az elmúlt időszak után felemelő, kellemes érzés volt. A fullasztó száraz meleg után jólesik egy kicsit fázni. Valamivel később Kayguro telepedett mellém.
-Nem kell köszönöm. Jól vagyok. Szeretem a hideget.
Igyekeztem udvariasan vissza utasítani a takarót. Kérdésére csak kinyújtottam mind két kezemet és a szimbólumokon ismét végig futott a tekintetem. Millió meg egyszer láttam már őket de mit sem veszítettek szépségükből. Forgattam a karomat, hogy a minták egészét láthassam bégül a kézfejeimen állapodott meg a tekintetem.
-Hogy ezek? A családunk védjegye.
Bal kezemet leengedem a jobbat pedig igyekszem felé fordítani.
-Ezt azzal érdemeltem ki, hogy elsajátítottam a kardforgatás alapjait és bizonyítottam a bátorságomat és kitartásomat.
Bal kezemet mutatom felé.
-Ezt pedig annak az elismerése, hogy becsülettel harcolok. A becsületet, őszinteséget és az önuralmat jelképezi. 
Felállok a helyemről és kicipzárazom a mellényemet, majd a szegycsontomig érő világos ujjatlan toppomtól is megválok. Háttal állok neki, hogy a hátamon lévő hatalmas tetoválásból a lehető legtöbb látszódjon. A melltartó így is kitakar valamennyit de nem rontja az összképet.
-Ez pedig az utolsó. A Hűség, igazságosság és az egyenes jellemet szimbolizálja a családunkban illetve azt, hogy méltók vagyunk samurainak a saját mércénk szerint. Ami jócskán meghaladja a samurai vizsgáét.
Vissza ülök Kayguro mellé és elkezdem a levetett ruhadarabjaimból kifacsarni a vizet.
-Valószínűleg többre is hivatott, mint azt szimbolizálni, hogy megküzdöttünk és kiérdemeltük a samurai rangot. De ezt sajnos még nem volt módomban megkérdezni apámtól.
Mondom és közben kifacsarom az utolsó cseppeket is a topomból.
-Szóval nálatok csak férfinak kell születni érte? A nők is kapnak vagy szerezhetnek ilyet?
Érdeklődöm finoman egy kedves mosoly kíséretében.
Hogo Sayuri
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Shiyaga Kayguro on Szomb. Nov. 04 2017, 10:35

Miközben azt hallgattam, hogy milyen bátorsággal, merészréggel és kitartással edzette magát és érdemelte ki a tetoválásait, ránéztem a tetoválásomra és azon gondolkodtam, hogy én még nem érdemeltem ki a tetoválásom fejlődését. Mikor rákérdezzett, hogy a tetoválásomra csak születni kell elhatároztam, hogy elmondom neki a teljes igaszságot.
- Az igaszság az, hogy amit most a vállamon látsz azt az előző generáció a geninné válás után kapta meg. A falumat támadás érte a születésem után egy-két héttel. Mindenkit lemészároltak rajtam kívül, de miután megszülettem rámtetoválták és egy pecséttel elzárták. Ezt azért tették, mert tudták, hogy támadás fog érni minket és miután letettem a genin vizsgát a sensei-m feloldotta a pecsétet. Mondtam, de ebben a pillanat egy nagyobb széllökés ami fellökte a táskámat amiből egy rejtett zsebből kiesett egy tekercs amit még életemben nem láttam. Felvettem, kinyitottam és a cìmben ez állt "A Shiyaga klán titkai".
- Hmm... Ez furcsa. Ezt a tekercset mégsosem láttam. Mondtam és elkezdtem felolvasni.
- Klánunk, a villám országában található, de ennek ellenére klánunk tagjai főleg szél típusú chakrával rendelkenek A Shiyaga klán alapítója a harmadik nagy ninja háború után érkezett a Villámok országába. A neve Shiyaga Akito volt. Ő egy szél országi shinobi volt, akit kitagadtak az országból, így a világ másik végébe költözött és ott alapított családot, de néhány évvel később megalakúlt a viszály köztünk és a Kayagishi klán között, mert elrabolta és meggyilkolták Shiyaga Akitot. A későbbi vezetők megpróbálták visszatartani a támadást, de nem jártak sikerrel. A hetedik klánvezér " Shiyaga Gakushi" egy különleges tetoválás pecsétet hozott létre, amit csak a genin vagy annál magasabb szintű ninják használhatták. Később amikor, végre visszaverték a támadást elzárta a pecséteket. A következő vezér újra elővette a pecsétet, de nem csak akkor adták oda az éppen levizsgázott geninnek, hanem akkor amikor végre hajtott egy ceremóniát, vagy nem fog aktiválódni teljesen és több évtizedbe kerülhet, hogy befejeződjön az átalakulás.
- Ceremóniát? Ezt nem is tudtam. Mostmár értem, hogy miért nem fejlődött olyan gyorsan.
Mondtam és folytattam az olvasást.
- A Ceremónia úgy néz ki, hogy engyellő távolságba, háromszög alakban, dróttal összekötve lerakunk három kunai-t. Az akin végezzük a ceremóniát beül a közelébe és a vérét felhasználva kézpecséteket formál ami ez: I, Tora, Mi, Ne, Uma, Ushi, Inu, Hitsuji. A kézpecsétek formálása közben egy társ a hátára koncentrálja a chakráját. A ceremóni közben végbe megy a teljes átalakulás, de a ceremónia végeztével a tetoválás visszalakúlt, de minél erősebb lesz az "alany" annál fejlettebb lesz a pecsét. A teljes pecsétbe lehet zárni a fegyverét és a páncélját.
- Te jó isten. Ezt miért nem mondták el nekem.
Mondtam.
- Sayuri. Igaz, hogy még nem ismerjük régóta egymást, de te vagy az egyik legerősebb fiatal akit ismerek. Kérlek segíts a ceremónia elvégzésében. Mondtam odafordulva Sayurihoz.
Shiyaga Kayguro
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Hogo Sayuri on Hétf. Nov. 06 2017, 19:54

-Fura...
Jelentem ki amikor belekezd a klánja történetébe.
-Ha tudtak a támadásról, miért nem menekültek vagy készültek fel?
Merült fel bennem a kérdés. Választ nem kaptam a táskájából egy furcsa tekercs került elő. Olvasni kezdte. én figyelmesen hallgattam. Közben a ruháimat kiterítettem, hogy gyorsabban száradjanak.
-Figyelek.
Nyugtattam közben hiszen tényleg hegyeztem a fülemet még ha nem is rá néztem.
-Elég pongyolán van megfogalmazva ahhoz képest, hogy történelmi irat. Lehet valaki septiben írta kimondottan neked ha túléled a támadást?
Merültek fel benne ma kérdések sorozata. Megrökönyödtem amikor engem kért fel, hogy ezt a különös ceremóniát végre hajtsam rajta.
-Az nem fog menni.
Csóváltam a fejem.
-Egyrészt vannak nálam sokkal erősebb emberek. Másfelől én Samurai vagyok. Nem értek a Ninjutsuhoz. Ha pedig a senseied képes volt a klánod pecsétjé feltörni. Biztos vagyok benne, hogy nagyobb segítségedre lehet a ceremóniában is. Talán erről a tekercsről is tud valamit.
Hogo Sayuri
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Shiyaga Kayguro on Hétf. Nov. 06 2017, 21:41

Sajnos a válasza nem volt. Bár a magyarázat igen csak elfogadtatta bennem a tényt, hogy ő ebben nem tud segíteni. 
- Nem baj. Remélem azért még velünk maradsz egy ideig, mert lenne néhány kérdésem a samurai-kal kapcsolatban. Mondtam és közben fel áltam és felsegítettem Sayurit is. Közben az eső elállt, de mielőtt elhagytuk volna a barlangot, oda mentem a sensei-hez és a segítségét kértem a ceremóniával kapcsolatban. Neki is elmondtam egy kis történetben és ő el is vállalta. 
Összepakoltunk és elhagytuk a barlangot. Út közben Sayuri hátul kullogott míg mi nevetgéltünk. Odamentem hozzá és így szóltam.  
- Jól vagy Sayuri? Kérdeztem Olyan búsnak tűnsz. Mondtam s közben a kutyám felugrott a fejemre. 
 Miközben azt hallgattam, hogy mit is mesél a hideg szél simogatta az arcomat. Közben elértünk egy kisebb falut, ahol megpihentünk. Miközben a sensei fogadót keresett, és Sayurival beszélgettem. 
- Na akkor ahogy mondtam, lenne néhány kérdésem a samurai-kal kapcsolatban. Először is. Mióta edzed magad és mióta kezdted el a samurai edzést? Másodszor pedig. Hogyan edzetek és mivel érdemelted ki a tetoválásaidat? Tudom ezek most kicsit faggas típusú kérdések voltak, de csak váncsi vagyok. Remélem nem sok ez így egyszerre.

//Kérlek a válaszaidat szedd menüpontokba, de úgy, hogy először, másodszor
stb... vagy pedig írd a szövegedbe a kérdést és úgy válaszolj rá (ne számozd meg, csak legyen átlátható)//
Shiyaga Kayguro
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Sponsored content

Sponsored content