Erdőségek

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: Erdőségek

Témanyitás  Inuzuka Tsume on Vas. Szept. 24 2017, 23:28

Néma lombok Yamato

Elhagytad a kastélyt, csendben, fürgén. A delegációvezetőd parancsba adta a távozást, és egy tekercset bízott rád. Nyilvánvalóan jelentés, amit célba kell juttatni, ha ugyan van még kinek, ebben az őrült világban. Mindenesetre bármely vezető megfelelő címzett, a lényeg, hogy visszaérj vele. Kihasználtad az éjszakát, hogy észrevétlenül surranj ki a kastélyból, mit sem törődve a szabályokkal, amiket a házigazda felállított. Senki nem tartóztatott. Talán nem véletlenül...
Már ragyognia kellene a napnak számításaid szerint, mégis sötétségben haladsz. A lombok olyan szorosan záródnak feletted, hogy csak folyamatosan mozgásban lévő zöldes árnyaikat látod.. és kusza, kevés fényen vegetáló szúrós bokrokat magad körül, itt-ott pedig gyenge fénnyel ragyog valami különös gomba. Ar erdő még a keskeny ösvényen sem kegyes hozzá. Belógó ágak között gyakran hajolgatni vagy kénytelen.  Orrodban érzed a súlyos, jellegzetes illatot, ami az öreg erdők sajátja és nehézzé teszi a légzést. És füled érzékeli azt az egészen vészjósló némaságot, ami miatt talán aggódnál, ha életed nem a sivatagban élnéd. Az ősöreg fatörzsek között járva az azonban egészen biztos eszedbe jut: Vajon a megfelelő ösvényt választottad? 

A levegőben van valami nyugtalanító. Talán mégis követnek? Vagy lesnek rád az erdő sötétjében, ahol te vagy a préda?
Csakhamar kiderül, nem vagy egyedül. Ahogy megkerülsz egy fatörzset, már látod a néma, köpenyes alakot, aki az ösvény közepén áll, feléd fordulva. Arcán faragás nélküli fakéreg maszk. Cseppet sem hasonlít a palota őreire, mégsem lehet véletlen hogy itt van. 
Kezei megrezdülnek, majd hirtelen mozdulattal tenyerét a földnek csapja. Körülötted a föld megmozdul, spirális repedésbe futva, s lábad alatt hasadék nyílik, hogy foglyul ejtsen. 
Doton: Retsudotenshou.

Mesélések:
Út a fellegekben  - Nakahara Saki
Körbe érKensiro Karu
Hátrahagyott nyomok - Zawaki Hotaru
Néma lombok - Yamato
Neveletlen Hercegnő - Djuka Haruka
Sivatagi szél - Doshiri Asuka kalandja
Az Ourio-völgy titka - Hamada Fuyu

Tanulások:
Kaszinó:
Inuzuka Tsume
Adminisztrátor

Adatlap
Szint:
Rang: Tokubetsu Jōnin
Chakraszint: Mint bundának a szála +15 kiskutya -1 kutyus

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Yamato on Hétf. Okt. 02 2017, 21:38

- Értettem Rui senpai!
A parancs megérkezett és azonnal el is kezdem a végrehajtást. Még a vacsorát megárom, majd pakolni kezdek és az éjszakát kihasználva eltünök a kastélyból a tekerccsel, amit korábban Rui senpai bízott rám. Nem tudom, hogy mi van benne, de nem én vagyok a címzett, így nem is nézem meg. Valószínűleg jelentés a vezetőségnek. A számításom bejött. Senki nem tartoztatott, bár nem tudom, hogy ez most jó vagy rossz.
Az erdő magányos és sötét. Már rég látnom kéne a fényt, mégis csak a sötétség vesz körbe. Az erdő nehéz illata szinte mindent elnyom, alig érzek valamit. Néha a magasság átok, néha áldás. Most éppenséggel átok, ugyanis a lelógó ágakat sűrűn kell kerülgetni. ~Remélem jó ösvényt választottam.~ Már nem emlékszem, hogy merre jöttem, ahogy abban sem vagyok teljesen biztos, hogy hány napja vagy akár hete, bár az utóbbit talán kizárnám.
Furcsa érzés kerít hatalmában és az nem köthető sem a erdő sötétjéhez, sem a nagy csendhez, ami körül vesz, ugyanis a csendet már megszoktam, sivatagban nincs más, csak az. Ez nem valamihez, inkább valakihez köthető. Mintha lenne valaki, mintha megfigyelnének, mintha...
Az érzés hamarosan testet ölt. Megkerülve egy fát megtalálom a megfigyelőmet, vagyis mintha már várt volna. Cseppet sem hasonlít a palota őrökre, sőt eddig nem is láttam sem a maszkot, sem a köpenyt. Nem tudom, hogy ki lehet, de nagyon nincs időm ilyenen gondolkodni, ugyanis mozdul a keze, majd földre csap és érzem, ahogy a föld megmozdul alattam. Föld elemű vagyok, bár kevés ismeretem van az elemi technikákról, egyből tudom, hogy ellenfelem valószínűleg ilyen technikát használ. Amint a föld beszakad alattam már tisztában vagyok a helyzettel. Valószínűleg nem akar jót. A támadás váratlanul ér, de milyen shinobi lennék, ha amint lehetőségem van akkor nem védekezek vagy támadok. Így is teszek. Amint ráeszméltem a dologra és felfogom a gödör alján, hogy mi is történik egyből kézpecsételésbe kezdek, majd a föld chakrámmal bevonom a testem, hogy legalább fegyverektől és egyéb támadásoktól védve legyek. A technika, amit használok, az egyetlen föld elemű technikám, mégis most jó szolgálatot fog tenni, hiszen a legtöbb fegyveremtől meg vagyok fosztva, leginkább a bábjaimtól, ez pedig nem más, mint az iwa no yoroi.

Spoiler:

Ha kölyökként nem tudtad, hol a helyed, azt felnőttként se fogod tudni.

[scroll][size=8]multi karakterek: Akira, Katsumi Kawachi, Akari Tenshi, Tomoko
Yamato
Játékos

Taijutsu Pontok : 35

Adatlap
Szint: B
Rang: Genin
Chakraszint: 417

Témanyitás  Inuzuka Tsume on Szer. Okt. 18 2017, 21:52

Néma lombok Yamato

Tapasztalataid veszedelmet  kiáltottak, és mikor beomlott alattad a föld, technikáidhoz nyúltál, hogy megoldást találj. Chakrád finom melegséggel töltött el, ahogy áramolni kezdett, hogy kemény burkot vonjon köréd, ami megvédhet a további támadásoktól. Még fel sem épült a sziklapáncél, már hallod a shurikenek surrogását a fejed fölött, ott ahol pár pillanattal korábban még te álltál. Röptük a famaszkos alak felé irányult. Vajon korábbi érzéseid arról, hogy figyelnek, rá utaltak?
Odafenn egyre több zajjal telik meg az erdő. Az avar ropog. Lábak dobognak. Valaki átugorja a gödröt feletted és a maszkos irányába fut. Talán ideje elgondolkoznod azon, jó ötlet-e csak a mélyben kuksolni, bármiféle terv nélkül csak a páncélod felvonva... De bármire is jutsz, a következő pillanatban egy alak torpan meg a gödör szélén, miközben pengék csörgése adja a háttérzenét.
Egy pestisálarcos alak térdel le odafenn és néz le rád. Olyan forma, akit a palotában is tucatszám láthattál.

- Nocsak, nocsak...- hallod a hangját, s a benne bujkáló sötét örömet. Meglepettnek hangzott, de úgy tűnt, jó fogás leszel neki.
- Merre jár a kismadár? - nyúl be a köpenye alá, a gyér fényben megcsillanó drótjaiért. Látod a kezét mozdulni, ahogy a levegőbe dobja, majd ujjai gyors cikázását is, ahogy chakráját kiterjeszti a drótra. Egyértelmű a szándéka: csapdába ejt, hacsak nincs valami ötlet a tarsolyodban, ezzel pedig a küldetésednek is vége lesz...

Mesélések:
Körbe érKensiro Karu
Néma lombok - Yamato

Tanulások:
Kaszinó:
Inuzuka Tsume
Adminisztrátor

Adatlap
Szint:

Témanyitás  Yamato on Szomb. Okt. 21 2017, 09:55

Érzéseim nem csalnak, valaki megfigyelt, de nem vagyok elég tapasztalt, hogy megmondhassam, hogy merre lehet az illető. Amint viszont megtalálom a támadóm, ő azonnal beszakítja alattam a földet, amire én azonnal reagálok, mégpedig az egyetlen használható föld technikával, amit ismerek. Az iwa no yoroi hatására a testemben melegség árad szét, ahogy a chakrám megindul és elkezdi bevonni a testem a földpáncél. Még fel sem épül a védelmem, amikor shurikeneket hallok elsuhanni a fejem felett. ~Vajon most az illető megtámadott vagy megvédett?~ Fura és érdekes a dolog, főleg, hogy itt vagyok használható technika és fegyver nélkül, csak a közelharci tudásomra támaszkodhatok. Nincsenek itt sem a bábjaim, sem semmilyen fegyverem. Felettem harcolnak, hallom ahogy a fegyverek találkoznak. Valamit tennem kéne, de mit?Nem biztos, hogy itt kuksolni a legjobb ötlet, viszont fegyver nélkül elég használhatatlan vagyok. Épp eldönteném, hogy kiugrom az árokból, amikor már egy ismerős álarc és mögötte lévő ember jelenik meg fölöttem. A hangja nem ismerős, de annál meglepettebb, hogy belém futott. Gyorsan el is múlik a meglepetség és egyből a drótjaiért nyúl. A következő mozdulat már ismerős, hiszen a technikát én is ismerem, amit használni kíván. Pontosan tudom, hogy nem kéne hagyni, hogy használni tudja. Ekkor eszembe jut, hogy a technikám nem csak védelem, hanem valamennyire támadásra is használható. Jobb ötlet híján, bár az erőm nem olyan nagy, a földbe ütök, hogy hátha beszakad a föld a támadóm alatt. Amennyiben ez nem történik meg, akkor ha addig nem kap el, akkor megpróbálok kiugrani az árokból.

Spoiler:

Yamato
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Inuzuka Tsume on Szer. Nov. 01 2017, 19:00

Néma lombok Yamato

A reakciód gyors és ösztönös. Ahogy kezed megüti az üreg szélét, érzed, hogy az erdei talaj bár többféle rétegből épül fel, összességében jóval puhább, mit ahogy számítottál rá, s így az ötleted be is válik. Ahogy a málló föld az ütés nyomán alászakad, feletted a madár álarcos fickó megbillen, drótjai a levegőbe repülnek,bár el nem engedi őket, s ezzel lehetőséget kapsz a kijutásra. Gyors ugrás... 
Szinte ki sem érsz az üregből, mikor elzúg melletted két pengeéles szélfuvallat. A szerencse mentett meg.. de vajon ez elég? A famaszkos alak e támadással olyan ellenfelek ellen próbált fellépni, akiket csak most láthatsz meg. A drótoson kívül még három madármaszkos alakot látsz. Két tűz közé szorultál, egy olyan harcban, ami talán nem is a tiéd. 
Újabb shurikenek repülnek el melletted, egy-néhány a gyorsan létrehozott páncélod is megszaggatja, de nem ér sérülés. Meglepetés annál inkább. A famaszkos alak megragadja a ruhád a nyakadnál.
- GYERE! - kiált rád és megránt maga felé. Nem vesződik sokat azzal, hogy tovább rángasson, ha mész, mész, ha nem, ott a négy madármaszkos alak. A drótos már összeszedte magát. Chakrája végigfolyik a fegyverén, amit felétek dob, hogy ha lehet, mindkettőtöket egyszerre ejtsen foglyul. Közben az egyik shurikenes rendkívül egyszerű alaptechnikát használ, shunshin no jutsuval terem előtted, s ha előző társa elvétené a technikát, súlyos ütést mér rád. Ez nem okoz ugyan komoly fájdalmat, de arrébb taszít, s ezzel ismét út nyílik, a dróthasználónak.

// Úgy írd a postod, hogy mindenképp újabb támadások várhatóak, írhatsz is le néhány eddigihez hasonló támadást ellened, a páncélod kitart, de néhány kisebb problémát okoznak neked, a drótokat elkerülheted. A negyedik madármaszkos még kivár. Talán koncentrál.
Leírhatsz ellentámadást, a sikerét majd eldöntöm, de dönthetsz a menekülés mellett is.//

Mesélések:
Körbe érKensiro Karu
Néma lombok - Yamato

Tanulások:
Kaszinó:
Inuzuka Tsume
Adminisztrátor

Adatlap
Szint:

Témanyitás  Yamato on Vas. Nov. 05 2017, 14:33

Végül a tervem sikere, mert az erőm hiába kisebb, mint amit a technika megkövetelne, de így is elég. Ahogy kiugrok az árokból,két szélpenge zúg el mellettem, a támadás valószínűleg nem ellenem irányult, hiszen nem tudhatta a támadó, hogy a következő pillanatban már én fogok ott állni és nem a madárálarcos figura. Amint felocsúdok, hogy  kinn vagyok és élek. Nem tudom, hogy ki van ellenem és ki velem, de gyorsan választ kapok a kérdésemre, de erről még később. Ahogy körbe nézek még két további madármaszkos alakot látok, majd a következő pillanatban a famaszkos alak megragadja a ruhámat és rám parancsol. Nem tudom, hogy bízhatok benne, de egyelőre többet tett értem, mint a jómadarak a túloldalon. Ugyan nem gondolkodás nélkül, de követem a férfit. Talán 1 másodperc sem telik el amíg követem, így talán a drótot elkerülöm és amikor a második a palimadár támadása is megérkezik, már biztos, hogy menekülök, amire az ő támadása további lehetőséget ad a drótosnak, de nekem is a menekülésre, így nincs kérdés, futok. Nincs nálam semmilyen fegyverem, így a menekülés az egyetlen lehetőség, nem mellesleg a küldetésem fontosabb annál, hogy itt haljak meg.

Spoiler:

Yamato
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Inuzuka Tsume on Szer. Nov. 22 2017, 21:12

Néma lombok Yamato

Talpad alatt recseg a száraz avar. Talpad alatt dobban a föld. A famaszkos alak előtted rohan, köpenye szinte repül. Hopp! Egy farönk. Akár a szarvas, ugrotok. Nyomotokban az üldözők. Szédítő iram. Karcos ágak. Éles levelek. Hallod karcos hangjukat ahogy végigkaristolják a védelmet amit viselsz. De ugyan mi az a kis zaj, ha mögötted a drót leomlik, hasztalan repül a kunai, és záródik a zöld? Záródik? Igen! 
Mintha maga az erdő nyelne el titeket egészen, s járatlan üldözőitek nem bírnának vele. Társad szinte ragyog a zöld homályban, ő a friss levegő a moha illatban. Bódít és kábít az a nedves föld, a gombák tenyészhelye, s a cserregő madarak hona. Lásd: még a fény is zöld, ahogy iramotok lassul, a rebbenő köpeny lehanyatlik, léptetek megtorpan. Akár ha egy kapu előtt állnátok, előttetek két ősöreg fatörzs, mögötte finoman rezgő harsányzöld levelek.. Lágyan inganak. Hívnak. Beléptek.
Puhán ölelnek. 
A famaszkos alak az Erdő országi ősrengeteg mélyére vezet. Szavak nélkül lép be veled a zsongó élet szívébe. Szinte érzed a bőrödön cikázni. Egyszerre könnyű és nehéz lélegezni. Aztán megtorpan. Feléd fordul. Ujjai a maszk szájtájékán játszanak. Csendet.
S már lép tovább. Ki a bódító zöld özönből. A varázs eltompul. Ő itthon van. Csendesen áll meg egy tó partján. S látod e rejtett lugast, a kristályvizű tavat, melyben tisztán őrződik az élet magva, oly zölden, mint otthonod egy oázisa sem nyújthat neked. Odébb szarvas lépdel tova. Nincs félelem e helyen.
S itt, ezen édeni helyen, útitársad feléd fordul, s most először, úgy igazán végig mér. 

- Nem itt élsz. Nem az ő jelüket hordod. - szólít meg.
- Hajlandó lennél küzdeni ellenük?

Mesélések:
Körbe érKensiro Karu
Néma lombok - Yamato

Tanulások:
Kaszinó:
Inuzuka Tsume
Adminisztrátor

Adatlap
Szint:

Témanyitás  Yamato on Kedd Nov. 28 2017, 11:45

Futok, mintha az életem múlna rajta, mert az is múlik. Egyelőre a páncélomat nem oldom fel, így védve magam a hátulról érkező támadásoktól és a faág okozta karcolásoktól is. Nem igazán zavar a hang, ahogy a levelek és a faágak végig karistolják a páncélom, hiszen sokkal fontosabb a funkciója, hogy megvédjen az ellenséges támadástól. Az erdő illata teljesen elemészti érzékelőszerveimet, szinte már fullasztó az illat, amit e természet létre tud hozni, ha lenne időm még meg is nézném szépségét, de sajnos most erre nem futja, így hát reménykedni tudok csak, hogy nem fulladok bele ebbe a zöld illatfelhőbe. Lassan a támadóink eltünnek, mintha a föld nyelt volna el minket, vagy legalábbis maga az erdő. A maszkos, szinte már elegem van ebből a sok maszkból, lassan megáll és a maszkhoz nyúl. ~Vajon mi a terve?~ Az erdő országának fáinak legmélyén vafgyunk. Voltam már itt, az Erdő országának szélén, egyszer nagyon régen, egy Kamio Hiraku nevű férfival találkoztam, amikor nyersanyagot jöttem ide gyűjteni. Ugyan ismerettségünk nem tartott sokáig és azóta sem találkoztam vele, de mély nyomott hagyott bennem az a találkozás. Aztán hirtelen egy tó kerül a szemünk elé, békés, csendes, szinte hívogató, eszembe jut, hogy szomjas vagyok és vízem sem igazán van, hiszen sietve kellett távoznom az Erdő gyöngyéből, így erre sem jutott idő.
- Valóban, nem idevalósi vagyok! Sunagakurét képviseltem egy béketárgyaláson az Erdő Gyöngyében, de el kellett hagynom idő előtt az épületet.
Hagyok szünetet a válasz között, majd miután újra összeszedtem a gondolataim folytatom.
- Mik ezek valójában? Ki ellen kéne valójában harcolni? Nincs eszközöm és technika terén sem vagyok túl képzett.

Spoiler:

Yamato
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Inuzuka Tsume on Kedd Dec. 05 2017, 20:51

Néma lombok Yamato

- Suna... gakure. - ízlelgeti a szót. Ízlelgeti az országod nevét. 
- Akkor még inkább kérem, hogy segíts. Ezek itt, biztosan nem állnak kapcsolatban az országoddal. - mintha örülne ennek a ténynek, de nem annak, amit ezt követően mond.
- A tárgyalás célja nem a béke. Az, hogy meg tudtál szökni, a véletlen műve kell, hogy legyen. Valami hibát vétettek. Vagy te voltál kellően ravasz. Akár mi is az oka, most nem mehetsz el. Sunagakure, te nem egyedül érkeztél. Segítek megmenteni a társaidat, ha segítesz felülkerekedni az ellenségen. - elég komoly ajánlat a susogó lombok sötét sátra alatt, és a döntés a te kezedben van. Hezitálsz talán, de ő nem kívánja feladni, s ha kell, hát a kifürkészett titkokat is igyekszik megosztani, hogy rábírjon a segítségnyújtásra.
- Néhány hónapja kezdtek beszivárogni... először csak az erdő suttogott róluk. Azt hittük, jönnek és mennek, mint olyan sok utazó, aki a fánkért jön. Vagy a szunnyadó ércekért. De ők... maradtak. Elbújtak a föld alatt. Megmérgezték. A fák beteggé váltak. Az állatok elgyengültek.. De nem maradtak sokáig a föld alatt. Mohó démonokként kúsztak elő, és vették célba  a kastélyt.. az Úrnőt.. és az uralkodó családot.- tartott egy rövid ám súlyos szünetet.
- Valaha a madármaszkok a palota őrökéi voltak. Ők óvták az Uralkodócsaládot, óvták az ország szívét. De ma már... nem tudjuk, ki jár a maszkok mögött. Nem tudjuk, hányan maradtak a testvéreinkből. Azok a démonok közöttünk járnak. Piócaként igyekeznek kiszipolyozni a gazdagságot, kizsigerelni az országot. Álmokat, illúziókat keltenek, és magukhoz ragadták a hatalmat. Ellenük kell fellépnünk. Ha eszköz kell, szerzünk, hogy harcolni tudj ellenükHa nem tesszük, elpusztulunk, vagy rabok leszünk a saját földünkön, mint ti. - s e pillanatban alázatosan és mélyen hajolt meg előtted, kérve és könyörgőn.
- Segíts!

Mesélések:
Körbe érKensiro Karu
Néma lombok - Yamato

Tanulások:
Kaszinó:
Inuzuka Tsume