Sunagakure utcái

7 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: Sunagakure utcái

Témanyitás  Yamato on Szer. Márc. 20 2013, 12:27

Hirtelen minden elhalkul, csak a motoszkálást hallom jobbról, míg balról egy nyögés, majd zuhanás. A csendet egy elhaló hang töri meg. Kaito az, aki igen csak leamortizált állapotba van. Úgy tűnik a támadója jól ellátta a baját.
- Igen én vagyok.
Válaszolok a gyenge hangjának. Ekkor veszem észre, hogy habzik a szája, a szeme fenn akad és a koszos földön fetreng. Megkímélve magát a szenvedéstől inkább a halált választotta. Megint az az érzés fog el, ami Ocú halálakor. Akkor megígértem, hogy soha nem hagyom meghalni a társam, amit most meg kellett szegnem. Rá kellett jönnöm, hogy jóval kevesebb az esély, hogy elvesztem egy társam, ha inkább egyedül vállalok küldetést, viszont a faluban egyedül komolyabb feladatra sosem fognak elküldeni, így a legjobb lesz, ha elhagyom a falut és Ayane és Takeshi társaságában vándorló életmódot folytatok. Nem tudom mennyi ideig szeretnék távol lenni a falutól, csak azt tudom, hogy annyit akarok fejlődni, hogy ha visszatérek a faluba és beosztanak csapatba, vagy esetleg nekem adnak egy csapatot, bár odáig még hosszú az út, akkor ne kelljen senkinek meghalnia. Már tudtam, hogy mit akarok elérni és tudtam, hogy mért, csak azt nem tudtam hogyan. Éreztem, hogy a vándorlás során megtalálom a válaszokat, de egyenlőre még csak az út elején vagyok s sokat kell tanulnom és fejlődnöm, míg elérem a célom.

Spoiler:

Ha kölyökként nem tudtad, hol a helyed, azt felnőttként se fogod tudni.

[scroll][size=8]multi karakterek: Akira, Katsumi Kawachi, Akari Tenshi, Tomoko
Yamato
Játékos

Taijutsu Pontok : 35

Adatlap
Szint: B
Rang: Genin
Chakraszint: 397

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Yamato on Pént. Márc. 29 2013, 23:34

Gaara san már várt rám, közömbösen végig mért, majd egy mappát húzott elő és abból elővett egy megbízólevelet, majd annyi magyarázatot kaptam, hogy egy raktárhelyiséget kell szanálnom. Egy pillanatra megfordult a fejembe, hogy megkérdezem tőle, hogy ha valami megtetszik és a gazdájának nem kell esetleg elvihetem, de úgy döntöttem, majd a raktár tulajdonosát megkérdezem. Elveszem a felém nyújtott papírt, majd meghajolva megköszönöm a megbízást. Kilépek az ajtón, majd megnézem az adatokat, hogy hova kell menni. Szerencsére nincs túl messze a helyszín, így gyorsan odaérek. Bemutatom a férfinak a levelet, amit Gaara adott, majd várom a reakcióját. Ha túl vagyunk a hivatalos részen felteszem neki a kérdést, amit Gaarának nem tettem fel.
- Uram, ha nem haragszik, megkérdezhetem, hogy ha valamit használhatónak vélek a kidobásra szánt tárgyak közül azt elkérhetem?
Nem tudom, hogy valóban kiakarja dobni a tárgyakat vagy csak látni szeretné a dolgait, így mégis megkérdezem, de lehet, hogy jobb lett volna, ha csak a munka elvégzése után kérdezek ilyet, de már nem vonom vissza.

Spoiler:

Yamato
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Sai on Vas. Márc. 31 2013, 03:24

[Yamato]

Ahogy megérkeztél, a férfi rögtön "kezelésbe" vett, és elmagyarázta, hogy a raktárat lényegében ki kell üríteni, mert minden árverésre megy onnan, így az egyes tárgyakat külön kell csoportosítani. Pl: külön csoportba mennek majd a régi újságok, lehetőleg évfolyamok, azokon belül számok szerint csoportosítva és összekötözgetve, külön a könyvek, külön a bútorok, egyéb szerszámok stb. Minden volt ugyanis a raktárban, amit az ember értelmesen egy életen át felhalmozna a padlásán. Még befőttnek való üvegek, ruhák és fényképek is.
Kérdésedre a tulaj nemmel válaszolt, már csak azért is, mert minden árverésre megy, és kifejezetten szemét csak a tényleg szemét akadhat, illetve az olyan dolgok, amelyek használhatatlanra penészedtek/rozsdásodtak, s beláthatod, azoknak tényleg nem vennéd nagy hasznát.
a dolgokat viszont egyedül kell majd menedzselned, mert a tulajnak el kell intéznie még az árveréssel kapcsolatban egy csomó dolgot, viszont a szállítók már este jönnek majd a kiválogatott cuccokért, ezért is fogadott fel egy shinobi segítőt magának a férfi.

// Írj egy hosszabb, legalább 60 soros mesét arról, hogy hogyan töltöd a napod, mit hogyan válogatsz, aztán a végére fűzd bele, hogy a padló egy helyen ki volt lazulva, és véletlen rábukkansz alatta egy halom drágának tűnő ékszerre, és természetesen írd meg hozzá, hogy mihez kezdesz velük. Szólsz róluk a tulajnak vagy sem.//

Sai
Inaktív

Adatlap
Szint: S
Rang: ANBU-Root
Chakraszint: mennyit rajzoljak?

Témanyitás  Yamato on Vas. Márc. 31 2013, 21:21

Megérkeztem a helyszínre, egy raktárépületbe. Nem igazán értettem, hogy az emberünknek minek van szüksége egy shinobira, hogy kiválogassa a dolgokat, amik az árverésre kellenek és jók, hiszen erre bármelyik átlag ember képes. Nem ítélem el, hiszen nekem szükségem van a pénzre, neki meg valakire, aki elpakolja a dolgokat, így hát nem is teszem szóvá a dolgot. A tulaj egyből elmagyarázott mindent, hogy az épület használható tárgyai egy árverésre készülnek, így sajnos nem tarthatnék meg semmit, hacsak nincs szükségem olyan tárgyra, ami annyira használhatatlanná vált az évek során, hogy csak arra jó, hogy kidobjuk. Miután ezzel végzett még közölte, hogy minderre, hogy a dolgokat külön válasszam egy napot kapok, mert este már jönnek a szállítók és vinnék el a szétválogatott cuccokat. Körbenézve nem igazán hittem, hogy egy nap alatt végezhetek itt, de a kihívást elfogadom és megpróbálok minden tőlem telhetőt megteszek, hogy sikerüljön. Értelmes gyerek lévén gyorsan megértettem a feladatom, így egy kicsit sajnálkoztam, de aztán rájöttem, hogy nem érdemes emiatt rágódni. Meg is köszöntem a munkát, ugyanis kellett a pénz. Így hát el is kezdtem a dolgokat szanálni. Úgy döntöttem, hogy a nehezebb tárgyakat hagyom a végére, például a bútorokat, de azért átnézem őket, ha esetleg találok valamit bennük, akkor kiveszem azokat, mert az az ötletem támadt, hogy az üvegeket, amiket találok az egyik szekrény polcaira rakom, majd onnan valamit kezdek velük. Kinyitogatva a szekrényeket jó néhány értékesebb és kevésbé értékes tárgyat találtam, könyveket, újságokat, kristálypoharakat, rozsdás kardokat, néhány festményt, gyerekjátékokat és egyebeket. Körbenéztem a raktárba, majd kiválasztottam egy helyet az újságoknak, ahol szétválogathatom őket, persze nem túl messze, hogy ne kelljen sokat hurcolni őket. Arra a helyre cipeltem, majd a nagy kupacot először az újság címe szerint, utána az évfolyam szerint szétválogattam. Kerestem valami kötelet, majd elkezdtem összekötözni a kupacokat, mégsem lehet kötözés nélkül nem igazán lehet mozgatni egy kupac újságot. Először az újság rövidebbik oldalát tekertem körbe, majd a hosszabbikat és ezután a metszéspontot is egyszer, majd ebből kötöttem egy csomót, hogy ne essen szét. Az első kör meg van, most jöjjenek az értékesebb dolgok, vagyis a műtárgyak, kardok, festmények, szobrok stb. A szobában egyetlen szobor volt, így a többit e kőré csoportosítottam, hogy ne kelljen arrébb vinnem a nehéznek tűnő kőfaragványt. A következő körben valami egyszerűbbet akartam választani, így a plüssök, párnák és egyéb gyerekjátékok jöttek. Jó néhány plüssfigurát találtam, macikat, nyuszikat, egereket, békára hasonlító állatot, kígyót, sárkányt, delfint, tenisz és egyéb labdákat. Volt köztük, amit már csak a szentlélek és a por tartott össze, hiszen alig hogy hozzáértem egyből szétesett, míg voltak olyanok is, amiknek valaki letépte valamelyik részét, ezek közül néhánynak megtaláltam a hiányzó darabot, így arra jutottam, hogy esetleg kérek a megbízómtól tűt és cérnát és ha gondolja, akkor szívesen megvarrom őket. Jöhetnek a kardok és egyéb fegyverek. Körbenéztem, majd elkezdtem egy újabb helyre pakolni őket. Volt jó néhány érdekesség, ami még az én avatatlan szemeimnek is különlegesnek számított. Egy kicsit elfáradtan és a hasam is megkordult, így ha jelen van a tulaj, akkor engedélyt kérek egy kis pihenő és ebédszünet tartására, majd megköszönöm, hogy elenged és egyből a falu ramenezőjéhez megyek. Ha nincs ott, akkor egyszerűen lelépek enni. Rendelek egy adaggal, majd miközben várom észreveszek egy ismerőst. Sajnos nem beszélgethettünk sokat, hiszen nekem dolgom van, de azért néhány aktualitást sikerült kitárgyalni. Például a falu helyzetét, néhány külső történést és megtudtam, hogy a világ két részre szakadt és a háború szélére sodródott. Közben kijött az ebédem, és enni kezdtem. Először meleg volt, de aztán ahogy eltelt néhány perc egész ehetőre hűlt, így amilyen gyorsan csak tudtam megettem, közben pedig figyeltem arra amit a másik mond és én is válaszoltam. Jó volt beszélni a kevés ismerősöm közül az egyikkel és az új információ is sokat segített, hogy megmaradjak az elhatározásomnál, hogy vándorolni kezdjek. Az ebéd végeztével megköszöntem a beszélgetést, az információkat és a társaságot. Visszarohantam a raktárhoz, majd folytattam a munkám. Eddig a plüssökkel, újságokkal, az értékesebb tárgyakkal és a fegyverekkel végeztem, most jöhetnek az újabb dolgok. Nem igen tetszett néha, amit találtam, de nem az én feladatom volt, hogy ítélkezzek a tárgyak felett, nekem csak azt adták ki, hogy pakoljam szét a dolgokat. Lassan haladtam, de sokat segített, hogy találtam egy zenedobozt, ami alaphangulatot is emelte, így gyorsabban haladt a munka. Sikerült még a maradék tárgyakat éppen időre végeztem. Valaki kopogott, tehát elindultam, hogy kinyissam az ajtót, amikor megbotlottam egy meglazult padlódeszkába. Egyenlőre nem foglalkoztam vele, mert a földön feküdtem és valaki jött. Szabadott kiáltok, majd valaki belép. Szerencsére csak a korábbi ismerősöm volt és egy rövid beszélgetés után folytattam a munkám. Mivel már nagyjából kész voltam, így a deszkához mentem és megnéztem mi van alatta. Nem tudtam, hogy mit találok, de arra nem számítottam, hogy egy nagyadag drágának tűnő ékszert. Az eszembe sem jutott, hogy ne szóljak a gazdának az ékszereknek, így amint megérkezik, akkor szólok neki az ékszerekről, hiszen őrülhet neki, ha ilyen értéket talál a munkása és nem lép le vele egy nagyobb összeg reményében.

Spoiler:

Yamato
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Sai on Kedd Ápr. 02 2013, 02:38

Keményen, és hosszan dolgoztál, igaz, beiktatva egy kis szünetet, na de kit érdekel, ha a munka kész van, amikorra kell. S esetedben ez állt fenn, ráadásul a szállítóval megérkező tulajt még egy örömhírrel is vártad. Látszott a férfin, hogy egész meg van illetődve és nagyon boldog - hogyne lenne, egy kész vagyont találtál neki.
Ezek után azért nem állt még le a munka, felpakoltatok inden nagyobbat a kocsira, s csak ekkor mehettél haza. A szolgálataidért a kage irodájában felvehetted a kiérdemelt 1500 Ryoudat a melóért, azonban egy kis meglepetés is várt rád a hivatalos béred mellett. Egy gyűrű, amelyen egy gyémánt darab volt díszként, s amelyet a kage úgy adott át, hogy a megbízód küldi a becsületes megtalálónak.
A gyűrű megér legalább vagy 7000 Ryout, és még csak le sem fognak csukni érte, ha értékesíted, így levonhattad a végtanulságot, hogy nem is olyan rossz becsületes megtalálónak lenni.

//A pénzszerzős kaland véget ért, mehetsz dolgot végeztélvel békében a rendes kalandra ^^ //

Sai
Inaktív

Adatlap
Szint: S
Rang: ANBU-Root
Chakraszint: mennyit rajzoljak?

Témanyitás  Yamato on Kedd Ápr. 02 2013, 15:17

A munka hosszú volt és fárasztó, de köszönhetően a pihenőnek sikerült időben végeznem is. Így vártam a tulajt, aki a szállítókkal együtt érkezett. Közöltem vele a hírt, hogy találtam egy nagy rakás ékszert, aminek nagyon örült. Még annyi feladatom volt, hogy a munkásoknak segítettem mindent a helyére rakni, hogy elszállíthassák. Ez után felvettem Gaara irodájában a megérdemelt összeget, majd meglepetésemre a munkaadóm ajándékát egy gyűrűt is kaptam. Megköszöntem a nagylelkűséget, igaz csak Gaarának tudtam. Egyenlőre nem terveztem tovább adni a gyűrűn, így még mindig mínuszba vagyok, de bármikor tudok érte pénzt szerezni. Hazaérve a szerszámkészletemmel, amit úgysem használtam, nem a bábkészítő felszerelést, visszamentem a közeli boltba eladni, majd otthon egyből lefeküdtem pihenni, hiszen az egész napos munka igen csak kifárasztott, csak később Ayane hívására, hogy kész a vacsora keltem fel.

//Köszi a gyors mesélést és az 1500 pénzt. Mivel még nem adtam el a gyűrűt, de a szerszákészletemet igen, így + 1650 ryut felírtam//

Spoiler:

Yamato
Játékos

Adatlap

Témanyitás  Sponsored content